Evropa vidí, co je ten náš oligarcha zač. Babiš narazil na strop, jásá Johana Hovorková

1. 12. 2018 14:35

Oligarcha tvrdě narazil. S pomocí Evropské komise se Česko tomuto predátorovi možná konečně ubrání. Těmito slovy okomentovala současné problémy předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) publicistka Johana Hovorková na serveru Forum24.cz.

Evropa vidí, co je ten náš oligarcha zač. Babiš narazil na strop, jásá Johana Hovorková
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Premiér Andrej Babiš v pořadu Názory bez cenzury.

Český premiér Andrej Babiš má problém. Ukazuje se, že se Evropská komise zabývá jeho střetem zájmů v otázce čerpání dotací pro Holding Agrofert. Babiš sice svou firmu odložil do svěřenského fondu, ale Komise zkoumá, zda si nezachoval ve svých firmách vliv. Pokud Komise dospěje k závěru, že Babiš je skutečně ve střetu zájmů, Češi, Moravané a Slezané možná budou muset vracet miliardy korun.

Publicistka Johana Hovorková na serveru Forum24 vyjádřila velké potěšení nad tím, že Babiš u Evropské komise narazil. „Oligarcha, který zneužívá své politické postavení k vlastnímu obohacení. To je charakteristika českého premiéra Andreje Babiše, která je nyní známa po celé Evropě. Babiš narazil na strop toho, co je možné. Nelze si dovolit všechno, nelze jen šermovat slovy jako kampaň nebo lež. Předseda vlády doposud porušoval všechna myslitelná pravidla, protože mu v tom nikdo nebránil. Jenomže Evropskou unii neovládá a on to dobře ví. Ostatně i proto zrušil své plánované vystoupení v Evropském parlamentu v lednu 2019,“ napsala Hovorková.

Publicistka nepochybuje o tom, že Babiš Agrofert řídil i ve chvíli, kdy vstoupil do politiky v roce 2013 a řídil ho dál, i když vstoupil v platnost zákon o střetu zájmů, který přijala ještě vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), ve které byl Babiš ministrem financí. Hovorková stejně tak nepochybuje o tom, že Babiš Agrofert řídil dál i ve chvíli, kdy se stal premiérem. Pokud někdo má přece jen nějaké pochybnosti, má se podívat, jak se proměnil obsah deníků MF Dnes a Lidových novin od doby, co je Babiš koupil.

Evropská komise si prý uvědomuje, že nemusí dotovat „oligarchu s autoritářskými sklony“, jak Hovorková Babiše popsala. S pomocí Evropské komise se prý Česko může predátorovi Babišovi ubránit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…