Evropská komise kritizuje Česko. Zde je důvod

07.06.2018 11:30 | Zprávy
autor: mp

Evropská komise kritizuje novelu zákona o státní službě, kterou schválila vláda v demisi a teď ji řeší Sněmovna. V dopise zaslaném v polovině dubna ministerstvu vnitra vyjádřila znepokojení nad klíčovými prvky návrhu. Dnes o tom informoval Radiožurnál, který získal příslušné dokumenty. Zprávu převzala ČTK.

Evropská komise kritizuje Česko. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Premiér a úřady dříve tvrdili, že komise námitky nemá. Stát tvrdí, že čerpání dotací kvůli tomu není ohrožené.

Změna služebního zákona by měla podle vlády v demisi otevřít státní správu odborníkům ze soukromého sektoru a usnadnit odvolávání úředníků na základě nového systému hodnocení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dočkáme nebo nedočkáme se vysokorychlostních tratí?

A taky navýšení celkové kapacity vlakových spojů? Neslibovali jste to snad před volbami? A co kvalitní silnice a dálnice, ty u nás někdy budou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dohnali jsme lidovce nařčeného Thomasem Pauknerem

16:40 Dohnali jsme lidovce nařčeného Thomasem Pauknerem

Zájem anonymního investigativce pod značkou Thomas Paukner o ministerstvo životního prostředí za Pet…