Exhejtman Rath promluvil: Babiš je predátor. James Bond minulého režimu

29.05.2017 8:00

O ČSSD, svém věznění i o exministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) pohovořil s Lubošem Xaverem Veselým v xTv.cz exhejtman Středočeského kraje David Rath.

Exhejtman Rath promluvil: Babiš je predátor. James Bond minulého režimu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

„Sociální demokracie tak nějak vybledla. Jak po stránce programu, tak po straně osobností. Mizí osobnosti zajímavé, barevné osobnosti. Taková ta šeď, vyšisovanost to nějak celé zachvátila,“ podotkl Rath úvodem. „Za Jiřího Paroubka oscilovala od nějakých 33 procent až po nejhorší výsledek 22 procent. Bylo tam ale tehdy široké spektrum osobností,“ vzpomněl Rath na Zdeňka Škromacha, Michala Haška či Marii Benešovou. „Nemám rád rozplizlo, tehdy strana nebyla rozplizlá,“ podotkl. Nyní je mu líto, jak strana dopadá. Zda ji bude volit, ještě neví. 

Celý pořad najdete ZDE.

Řeč byla i o Andreji Babišovi. „Má určitou výhodu. Zmizelo spektrum výrazných lidí. A není náhoda, že zmizeli. Najednou tam zůstal Andrej Babiš, který působí dost bizarně, ale protože je výrazný, tak najednou strhává tu pozornost,“řekl. Andrej Babiš je podle něj predátor.“ Je to tvrdý byznysmen postkomunistického ražení, který všechno hodnotí velice pragmaticky,“ podotkl. „Je to takový James Bond minulého režimu. Je to svým způsobem génius,“ řekl.

Následně hovořil o svém případu, kdy odmítl, že by se manipulovalo zakázkami. „O penězích se mluvilo, ale v souvislosti se sponzorskými dary,“ řekl s tím, že někdo to propojil se zakázkami. „Dostal jsem od někoho zavřenou krabici s vínem,“ zmínil Rath k jednomu z klíčových předmětů celé kauzy. Podle svých slov však o penězích, které byly v krabici místo vína, nevěděl. „Neuvěřitelný příběh,“ řekl.

„Jsem připraven na to, že bych mohl jít do výkonu trestu. Vidím tu obrovskou mašinerii, která do toho nainvestovala obrovské úsilí. To byly úniky těch odposlechů, schválně vystříhané, schválně vybrané. Bylo to připravené velmi profesionálně. Povolily to soudy, které to orazítkovaly, aniž by to četly. Jelo v tom i státní zastupitelství, paní Bradáčová si na tom udělala kariéru,“ řekl. „Dlouhodobě z toho profitovali lidé, jako je Andrej Babiš. To byly kauzy, které Andreji Babišovi přidaly voliče,“ nechal se slyšet Rath.

Závěrem pak řekl, že se peníze na financování volebních kampaní nosily v igelitových taškách. „Mnohá dlouhá léta se to takhle také dělalo. I Andrej Babiš mi říkal, komu všemu dal peníze v hotovosti,“ poznamenal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

9:31 Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

V Praze se měl včera odehrát protest proti policejní brutalitě, o jeho konání informovala největší č…