Exkluzivní video: Židovští rabíni trénovali v Praze sebeobranu

25.02.2015 16:30

Židovští rabíni z evropských zemí se tento týden sešli v Praze, aby trénovali sebeobranu a poskytování první pomoci. Jde o reakci na vlnu útoků proti Židům a vzestup antisemitismu na evropském kontinentu.

Exkluzivní video: Židovští rabíni trénovali v Praze sebeobranu
Foto: Tomáš Měsťan
Popisek: Rabíni nacvičují sebeobranu
reklama

Během úterního tréninku se desítky rabínů naučily, jak přežít bodnutí a jak postupovat v případě zranění následkem útoku.

Rabín Menachem Margolin uvedl, že hlavní myšlenkou celé akce je seznámit rabíny se základy sebeobrany a první pomoci. Pořádajícími organizacemi jsou Evropské středisko rabínů a Evropská židovská asociace vedená Margolinem.

K rozhodnutí uspořádat v Praze školení v sebeobraně rabínů přispěl nedostatek aktivit evropských vlád na ochranu Židů. Další obdobná školení mají v dalších evropských zemích následovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…