Expert Šándor prozrazuje, jak je na teroristický útok připraveno pražské metro

03.04.2017 21:30

Bezpečnostní analytik Andor Šándor ve vyjádření pro Českou televizi popsal, jak dobře je pražské metro připraveno na teroristický útok. Je přichystáno lépe než ruské metro v Petrohradě?

Expert Šándor prozrazuje, jak je na teroristický útok připraveno pražské metro
Foto: David Daniel
Popisek: Andor Šándor
reklama

„Z technologického pohledu je metro připraveno velmi dobře. Ale proti útoku člověka, který se rozhodne, že do metra přinese bombu a tam ji odpálí, na to žádné metro připraveno není. Na to nemůže být připraveno žádné metro na světě. Buď to metro bude sloužit k tomu, k čemu bylo konstruováno, tedy k hromadné přepravě osob, nebo bude metro absolutně bezpečné, ale pak nebude moct sloužit přepravě,“ shrnul celý problém host.

České metro je hodně otevřené a Šándor navrhoval, aby se do metra vrátily turnikety, které by trochu brzdily davy lidí. „Také jsem navrhoval, aby v metru působilo více technických pracovníků... Ale abych byl upřímný, tak to, jak je nastaveno metro dnes, tomu teroristickému útoku, jak jsme ho viděli třeba teď v Rusku nebo před lety v Londýně, tak tomu se bránit nedá,“ pokračoval.

Šándor také připomněl, že po 11. září 2001 z pražského metra na čas zmizely koše, aby do nich případný terorista nemohl vložit bombu, ale dnes už jsou ty koše zpět. „Z mého pohledu by tam být nemusely.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudák milionář! Covid maskuje zlo, řekl Janek Ledecký. A je mela

8:12 Chudák milionář! Covid maskuje zlo, řekl Janek Ledecký. A je mela

Asi nikoho nepřekvapí, že po zářijovém videu není zpěvák Janek Ledecký rád, že v Česku je lockdown a…