Kdysi byl Hongkong uzlovým bodem, přes který Čína obchodovala se zbytkem světa. Ale dnes už jsou čínští podnikatelé natolik sebevědomí, že se obejdou i bez prostředníka v podobě Hongkongu. Komunistický aparát chce prý navíc právě na Hongkongu ukázat, že se lidé přikloní k čínskému režimu, když dostanou práci a další ekonomické benefity. A klidně se vzdají části svých svobod. Zřeknou se např. svobodného přístupu k internetu, který lidé v Číně nemají. Jenže se zdá, že lidé v Hongkongu se zatím svých svobod vzdát nechtějí.
Čínský režim přitom podle Rezkové stojí právě na dohodě, že lidem zajistí blahobyt a oni nebudou řešit otázky svobody. „Na tom je celý ten jejich model postavený. Na tom, že lidé trochu omezí požadavky na svobodu a tak dále, předají pravomoci pekingské vládě a ta zajistí stabilitu a rostoucí ekonomiku a blahobyt. Ale jakmile tohle přestane fungovat, tak lidé vyjdou do ulic,“ upozornila dáma.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp