Expředseda Strany zelených Patočka vstoupil do ČSSD

06.09.2013 15:16

Šéfredaktor a vydavatel Deníku Referendum Jakub Patočka vstoupil do ČSSD. Na svém webu pak vysvětlil, že nadále bude zachovávat pluralitu politických názorů a pokusí se posílit idealisty uvnitř sociální demokracie. Kandidátky ČSSD bude „spravovat“ pomocí kroužkování. Chystá k tomu kampaň.

Expředseda Strany zelených Patočka vstoupil do ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Havlova knihovna hostila debatu šéfredaktorů Erika Taberyho a Jakuba Patočky na téma jak očistit demokracii. Plno bylo, rozhřešení nepřišlo
reklama

Podle Patočky se jeho vstupem do politické strany změní méně, než se pro deník MF Dnes změnilo to, že vydavatelství Mafra koupil miliardář a šéf ANO Andrej Babiš.

Zachováme pluralitu našeho webu. Kdo chce podporovat zelené, může

Patočka slíbil, že autoři Deníku Referendum budou moci klidně propagovat Stranu zelených, LES, Pirátskou stranu nebo Táňu Fischerovou.

„Kdo z našich autorů zde bude chtít propagovat Stranu zelených, bude mít dveře otevřené, kdo bude chtít psát pro LES, ať se snaží, kdo nás bude přesvědčovat pro Piráty, má mít vítr v plachtách, Táňa Fischerová je naše bývalá sloupkařka,“ připomněl Patočka.

Na stránkách Referenda by jeho šéfredaktor uvítal také lidovce. Jednak jako čtenáře, ale i jako autory.

Přejeme pravici, aby se dokázala vzpamatovat

Patočkovi prý není cizí ani pravice. „A dosti si například v redakci zakládáme na tom, že jsme uspořádali debatu o budoucnosti české pravice, které rozhodně přejeme, aby se dokázala vzpamatovat ze svého současného, oprávněné opovržení probouzejícího stavu,“ popřál.

Deník Referendum si tedy uchová názorovou pluralitu. Pokud se s tím Patočka dostane, je odhodlaný předat vedení média někomu ze svých kolegů.

Idealisté mohou v ČSSD získat trvalou převahu

Vstup do ČSSD vysvětlil následovně. Rád by spolupracoval s Vladimírem Špidlou na možném převzetí resortu životního prostředí. Patočka si dřív údajně neuměl představit, že ČSSD disponuje ve svých útrobách tak skvělým potenciálem.

Konflikt uvnitř ČSSD Patočka považuje za boj o povahu české politiky. Idealisté mají nejspíš možnost získat v sociální demokracii trvalou převahu. Patočka jim chce v této věci pomáhat.

Vyspravíme kandidátky ČSSD pomocí kroužkování

Patočka dále uvedl, že většina jeho kamarádů vstoupila do ČSSD. Nechtěl proto zpovzdálí hledět na jejich zápasy.

Na závěr Patočka poukázal na nutnost „vyspravit“ kandidátky ČSSD pomocí kroužkování. „Akci s tímto úmyslem se skupinou přátel připravuji. Jinak řečeno, jakkoli jsem se stal podruhé v životě straníkem, hodlám se nadále chovat především jako svobodomyslný občan,“ slíbil šéf Deníku Referendum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…