Exprezident Klaus: Útoky v Paříži jsou způsobeny ideologií universalismu a multikulturalismu

10.01.2015 22:30 | Zprávy

Nad příčinami tragických událostí, ke kterým došlo tento týden v Paříži, se na svém webu zamýšlí bývalý český prezident Václav Klaus. Samotný čin exprezident ostře odsoudil. „To, co se stalo ve středu na živé ulici v centru Paříže, je věc šílená a hledání jakýchkoli omluv, výmluv či ospravedlňování brutální vraždy dvanácti lidí je nepřijatelné,“ zdůraznil. Nicméně dochází k závěru, že útok radikálních muslimů byl způsoben uplatňováním ideologie multikulturalismu a universalismu.

Exprezident Klaus: Útoky v Paříži jsou způsobeny ideologií universalismu a multikulturalismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Podle exprezidenta ideologie universalismu a ideologie multikulturalismu jsou vnitřně propojeny. „Jedna posiluje druhou a právě jejich synergický efekt vyvolává takové tragické činy, jako byl například pařížský útok,“ domnívá se Klaus.

Vysvětluje, že podle universalistické doktríny jsme všichni stejní, žádný Východ a Západ vlastně neexistují. A že jsme všichni jedna světová komunita, jedna nestrukturovaná skupina lidí patřících do rodu homo sapiens. To je podle Klause naivní a nepravdivý názor. „Můžeme být shodní na biologické úrovni, ale určitě ne na úrovni civilizační, kulturní či náboženské,“ uvedl s tím, že popírat to má ničivé účinky a vyvolává to efekty, které situaci jen zhoršují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Taky by mě zajímalo, co bude s důchody

Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

21:25 Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr.) v rozhovoru na You…