Exsenátor Kroupa: Neplýtvat, uskrovnit se, šetřit. Budete se muset naučit

18.04.2022 12:22 | Zprávy

Filozof, vysokoškolský pedagog a někdejší senátor Daniel Kroupa všem Čechům, Moravanům a Slezanům připomněl, že jsou ve válce. Ve válce, kterou na Ukrajině rozpoutalo Rusko. Na české ženy a děti sice nedopadají ruské rakety, v čemž máme mnohem víc štěstí než děti ukrajinské, ale dopadá na ně drahota. Jak jí čelit? Kroupa nabídl možnou cestu.

Exsenátor Kroupa: Neplýtvat, uskrovnit se, šetřit. Budete se muset naučit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Kroupa, spolutvůrce českého volebního systému

Expremiér Vladimír Špidla v nedělní Partii na CNN Prima NEWS připomněl, že válka je ta nejhorší činnost, které se může člověk věnovat, a i když skončí samotné boje, válčící státy i jejich sousedé se z této strašlivé činnosti vzpamatovávají ještě několik let.

Tentokrát válku rozpoutalo Rusko a Špidla před kamerami všechny varoval, že kvůli běsnění válečného zločince Vladimira Putina těžké časy dolehnou i na nás, i když přímo na české ženy a děti ruské rakety nedopadají. V tom máme mnohem víc štěstí než Ukrajinci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blíží se velký Babišův test. Podle Holce ukáže, kdo se vrátil k moci

20:33 Blíží se velký Babišův test. Podle Holce ukáže, kdo se vrátil k moci

Po dnešním jmenování Babišovy vlády prezidentem Petre Pavlem přichází podle komentátora Petra Holce …