Extravagantní ekonom Sedláček z Moravcovy věže naložil Trumpovi: Je to strašné. Hádá se se spojenci a kamarádí s diktátory

24.06.2018 15:26

Druhý český prezident Václav Klaus nedávno prohlásil, že si Češi nezaslouží vyšší mzdy. Je to pravda? Nejen o tom v otázkách Václava Moravce debatovali ekonomové Tomáš Sedláček, státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař a Ondřej Schneider. Řeč přišla také na obchodní válku, která v podstatě už vypukla mezi USA a Čínou, ale také mezi USA a EU.

Extravagantní ekonom Sedláček z Moravcovy věže naložil Trumpovi: Je to strašné. Hádá se se spojenci a kamarádí s diktátory
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

„Jsme ve fázi, kdy se ti partneři oťukávají a čekají na reakce druhé strany," popsal začátek obchodní války Schneider. „Ti pánové možná rozpoutají něco, co pak nebudou umět zastavit," varoval dál.

Sedláček byl mnohem skeptičtější. „To, co se pro mě strašné, je, jak rychle se Donald Trump rozkmotřuje se svými dosavadními spojenci, jako je Kanada nebo EU, i když ti spojenci za něj mnohdy vedli války, a kamarádí se s diktátory. Vezměte si, jaká slova pronesl o diktátorovi KLDR Kim Čong-unovi. O žádném jiném politikovi neřekl ani desetinu tak pěkných slov. Západní politiky spíše kritizuje," pravil Sedláček.