FOTO Noční vlci přijeli do Brna a toto tam na ně čekalo

03.05.2016 22:55

V úterý večer dorazili do Brna motorkáři z ruského klubu Noční vlci, které doprovázeli členové spřátelených klubů z Polska, Slovenska a České republiky. Cílem bylo pietní pohřebiště sovětských vojáků padlých při osvobozování Brna na brněnském ústředním hřbitově.

FOTO Noční vlci přijeli do Brna a toto tam na ně čekalo
Foto: David Daniel
Popisek: Motorkář z Nočních vlků
reklama

Ruští motorkáři a jejich doprovod dorazili na parkoviště u hřbitova po sedmé večer a na místě je vítali příznivci z řad brněnských motoklubů, obyvatel Brna, ale i skupina ruských občanů. Na pietní akt dorazil i jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), který se ještě před tím, než Noční vlci dorazili, setkal na parkovišti s ruským generálním konzulem Alexandrem Budajevem.


Foto: David Daniel

Po příjezdu asi padesáti motorek se Noční vlci přivítali se svými fandy a přichystali se na pietní akt, který se konal na nedalekém ústředním hřbitově. Na místě už je čekali členové klubů vojenské historie v uniformách sovětských vojáků z druhé světové války a ruští motorkáři byli také přivítáni chlebem a solí další skupinou svých příznivců. U památníku padlých sovětských vojáků pak položili věnce a poklonili se jejich památce. Se skupinou Nočních vlků se památce padlých poklonil i hejtman Hašek a generální konzul Budajev.


Foto: David Daniel

Ke shromáždění asi dvou set lidí pak promluvil jeden z členů Nočních vlků, který připomněl miliony životů, které stálo vítězství ve druhé světové válce, a také to, že hlavním cílem a občanskou povinností pro ně bylo uctít památku svých dědů, kteří padli v bojích s nacismem. Zástupce českých motorkářů pozval všechny přítomné na další akce spojené s jízdou Nočních vlků a slovenský účastník jízdy popsal problémy, které měla jízda na polském území. Polští pohraničníci v neděli totiž nepustili ruské motorkáře z klubu do země a na polsko-běloruském přechodu v Terespolu je několik hodin prověřovali, i tak ale Noční vlci na polské území pronikli. „Nesetkávali jsme se s takovou mírou přijetí jako tady, byly to tři dny pronásledování od polské policie a tajných služeb, proč a z jakých důvodů nevíme, ale lidé jsou tam dobří, když nás viděli, mávali nám. Doufám, že nikdy nezapomenete, kdo a co pro nás udělal, kdo nás osvobodil a komu za to vděčíme,“ řekl na pietním místě v Brně účastník jízdy Nočních vlků.


Foto: David Daniel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Daniel

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

19:44 Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

Spisovatelka Jenny Nowak se ohlíží za necelými devíti lety prezidentského mandátu Miloše Zemana. A n…