FOTO Občerstvení i pro třetí pohlaví! Patrik Nacher pokřtil politicky nekorektní knihu politicky korektně

28.05.2018 16:23

REPORTÁŽ Občerstvení rozdělené podle pohlaví na tři verze: pro ženy, muže a třetí pohlaví, politicky nekorektní kresby, pódium určené pouze pro osoby výšky do 165 centimetrů. Poslanec za hnutí ANO a s největší pravděpodobností i lídr pražské kandidátky hnutí do podzimních, komunálních voleb Patrik Nacher pokřtil svou publikaci „Šílenosti doby korektní“ v nekorektně upraveném prostředí jinak velmi korektní a konzervativní Werichovy vily.

FOTO Občerstvení i pro třetí pohlaví! Patrik Nacher pokřtil politicky nekorektní knihu politicky korektně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher
reklama

Nacher si při příležitosti křtu své knihy z politické korektnosti udělal legraci a druhé nadzemní patro Werichovy vily na Kampě vyzdobil vskutku „nekorektními“ odkazy na genderovou a politickou korektnost.

„Je to absurdní, všichni se tomu smějeme, ale je to realita dnešní doby,“ sdělil Patrik Nacher k politicky nekorektní výzdobě prostor, kde křtil svou publikaci s názvem Šílenosti doby korektní. Rozděleny podle genderu (sexuální identity) na tři pohlaví tak byly nejen visačky informující o lokalitě toalet, ale například i občerstvení.

Kniha, kterou Nacherovi vydalo vydavatelství Olympia, popisuje tuto novou realitu politické korektnosti ironickým a nekorektním stylem. Doprovázejí ji přitom kresby zrakově postižené dívky, která tuto novou společenskou atmosféru vystihuje z pohledu dospívajícího mladého člověka.

Společnost se podle Nachera začala stáčet „nepřirozeným směrem“. „Dlouhodobě jsem si dělal poznámky právě na ty absurdní nebo paradoxní situace, které nás potkávají. A v momentě, kdy už jsem měl těch příběhů tolik, že by to vydalo na něco většího, tak pak teprve vznikl nápad, že by z toho mohla být kniha,“ sdělil Nacher pro ParlamentníListy.cz ke knize již dříve během veletrhu Svět knihy 2018.

Právě na základě textů, článků, které Nacher na tato témata psal, se publikace zrodila. Podle Nachera se publikace zabývá například byrokracií, světem médií, ale konkrétně i protikuřáckým zákonem a dvojím přístupem státu ke kouření vůbec.

„Na jedné straně zakážeme kouření v pro něj nejpřirozenějších prostorách vůbec, tedy v malých hospůdkách. A na druhé straně z něj stát vybírá daň, ale přitom říká lidem: nekuřte,“ uvedl Nacher, který je celoživotním nekuřákem.

 „Jde o nějaké celospolečenské směřování, které se vydalo nějakým úplně absurdním směrem,“ dodal Nacher k problematice politické korektnosti pro ParlamentníListy.cz.

„Myslím si, že když to přesáhne určitou míru, v některých věcech to onu míru již přesáhlo, tak to není užitečné, zdravé a myslím si, že je to i konec civilizace, něco jako byl konec římské říše,“ upřesnil poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zed

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…