FOTO Podívejte se, čím se na svých počítačích zabývají politici během projevů ve Sněmovně

11.07.2018 21:44

Poslanci dnes debatují o žádosti menšinového kabinetu ANO a ČSSD o vyslovení důvěry už deset hodin. Opoziční členové dolní komory, kteří se střídají u řečnického pultíku, kriticky poukazují na podporu komunistů, rozebírají i jednotlivé sliby ve vládním programovém prohlášení. A mnozí poslanci již místo debaty sledují fotbalové utkání mistrovství světa.

FOTO Podívejte se, čím se na svých počítačích zabývají politici během projevů ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sledování fotbalového zápasu Chorvatsko-Anglie při rozpravě o vyslovení důvěry vládě
reklama

Samotné hlasování se už ale blíží. Do debaty bylo ve 21:00 přihlášeno ještě sedm poslanců. Zákonodárci si však krátili čas sledováním semifinálového zápasu mezi Chorvatskem a Anglií. 


Foto: Hans Štembera

„Vláda by měla přejít od slov k činům,“ řekl předseda poslanců Pirátů Jakub Michálek k části programového prohlášení vlády o boji proti korupci. Piráti podle něho nabízejí 22 hlasů pro protikorupční zákony, kabinet ale nepředložil ani jeden a pirátské protikorupční předlohy podle Michálka hnutí ANO zamítá nebo blokuje. Piráti budou podle něho hlídacími psy demokracie.

Poslanec ODS Martin Kupka soudí, že vládu charakterizují různé rozpory. „Hlavní heslo nové vlády by mohlo znít: Naznačte nám, co chcete slyšet, a my vám to řekneme,“ uvedl. Podobně se vyjádřil i jeho stranický kolega Vojtěch Munzar, podle něhož kabinet říká, že „nikdo vám nedá tolik, kolik my dokážeme slíbit“. Munzar se pozastavil i nad podporou KSČM, s níž, jak připomněl, ANO spolupracuje třeba v Kladně a ve Středočeském kraji. „To není ani partnerství z rozumu. To je partnerství vzájemného porozumění a souznění,“ prohlásil. Poslankyně ODS Veronika Vrecionová se těší, jak uvedla, na den, kdy vláda skončí v propadlišti dějin.

Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) k tomu, aby poslance informoval o personálních dohodách, které uzavřel s komunisty a s prezidentem Milošem Zemanem v diplomacii nebo správě státních podniků, a o tom, jaké dohody byly uzavřeny ve věci dostavby jaderných bloků a zda uzavřel dohodu o dostavbě těchto bloků s čínskými nebo ruskými firmami.

„Věřím, že se dá poručit větru a dešti, nicméně bych nabádal ke střízlivému vidění těch plánů,“ uvedl další poslanec TOP 09, Vlastimil Válek, k programovým slibům vlády. Například vysokorychlostní internet nelze podle něj zařídit všude, například ne na vrcholu Sněžky nebo v dolech.

Pirát Mikuláš Ferjenčík se zajímal o to, jak je to s pojistkou ČSSD v koaliční smlouvě s hnutím ANO, která říká, že pokud odstoupí pět sociálnědemokratických ministrů, padne celá vláda, když sociální demokraté mají reálně ministry čtyři. Stalo se tak proto, že Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničí Miroslava Pocheho a řízením diplomacie pověřil vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD).

Fotogalerie: - Důvěra Babišově vládě

Žádost vlády Andreje Babiše o důvěru sněmovny
Žádost vlády Andreje Babiše o důvěru sněmovny
Žádost vlády Andreje Babiše o důvěru sněmovny
Předseda vlády Andrej Babiš
Žádost vlády Andreje Babiše o důvěru sněmovny
Ivan Bartoš

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…