FOTO Vysmátý Pospíšil zapózoval se psem a popřál lidem k Vánocům. Štětina se neudržel, když to viděl

27. 12. 2018 8:43

Europoslanec Jaromír Štětina, který se rozhodl v nadcházejících evropských volbách již nehájit barvy TOP 09, reagoval na svém twitterovém profilu na vánoční přání předsedy strany Jiřího Pospíšila. A stejně jako v nedávných dnech, ani tentokrát si nebral servítky.

FOTO Vysmátý Pospíšil zapózoval se psem a popřál lidem k Vánocům. Štětina se neudržel, když to viděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

„Milí přátelé, přejeme vám a vašim zvířátkům požehnané Vánoce a krásný zbytek roku 2018. A hlavně vše dobré v roce novém!“ napsal Pospíšil držící psa v náručí.

„I já přeju. Poslouchejte, přátelé, válku máme za humny, umírají tam stateční Ukrajinci, na které EU kašle, k moci se derou u nás komouši a náckové, teror se vkrádá do Evropy, Kreml loupí území, kde může, a předseda české strany hájí pejsky. To není podle mého gusta,“ zareagoval Štětina.

 

 

Europoslanec a místopředseda podvýboru pro bezpečnost Jaromír Štětina odmítá ve volbách v příštím roce obhajovat svou funkci na kandidátce TOP 09. Uvedl to na svém facebookovém účtu. Kritizuje v té souvislosti předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Pospíšil jeho rozhodnutí respektuje, Štětinovu kritiku TOP 09 nepovažuje za korektní.

„Odmítám kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09 navzdory velké podpoře členů ‚topky‘, jejích krajských i regionálních výborů a svých početných voličů,“ uvedl Štětina. Zachránit stranu by podle něj mohl mimořádný sněm. Podle Štětiny není v lidských silách vykonávat funkci šéfa strany a europoslance. „A nese zodpovědnost za špatné výsledky v posledních obecních a senátních volbách,“ napsal. Nové vedení v čele s Pospíšilem podle Štětiny způsobilo rozkol ve straně.

„Rozhodnutí pana Štětiny nekandidovat v evropských volbách za TOP 09 respektuji, pravděpodobně dostal jinou, z jeho pohledu atraktivnější nabídku. Je nutné upozornit, že pan Štětina není členem TOP 09, do strany nikdy ani přes opakované výzvy nevstoupil, proto mi nepřijde korektní jeho kritika TOP 09 s mnoha nepravdivými výroky,“ reagoval Pospíšil.

TOP 09 zatím oficiálně neoznámila, jak bude vypadat její kandidátka do Evropského parlamentu. Strana vyjednává o možné spolupráci v evropských volbách s dalšími stranami, o jednáních s TOP 09 před týdnem hovořil v rozhovoru pro ČTK šéf STAN Petr Gazdík. Podle spekulací má o čelný post zájem i Pospíšil poté, co sice letos uspěl v komunálních volbách na kandidátce Spojených sil pro Prahu, ale nestal se pražským primátorem. Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. až 25. května.

Česko má v EP 21 zástupců. V roce 2014 byli ve volbách zvoleni za TOP 09 a Starosty a nezávislé čtyři poslanci – kromě Štětiny a Pospíšila ještě Luděk Niedermayer a Stanislav Polčák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…