FOTO Žena s červenou kartou pořvávala na Zemana. Důchodce ji chtěl „uklidnit“ holí a málem uhodil Ovčáčka

26.06.2015 13:02

Na mítinku prezidenta s občany v Havlíčkově Brodě došlo k incidentu, při kterém byl nešťastnou náhodou málem inzultován mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Příčinou byla žena s červenou kartou protestující proti prezidentovi.

FOTO Žena s červenou kartou pořvávala na Zemana. Důchodce ji chtěl „uklidnit“ holí a málem uhodil Ovčáčka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Incident v Havlíčkově Brodě při setkání prezidenta s občany.

Žena, podle reportéra ParlamentníchListů.cz ve věku mezi 45 a 50 lety, stála pod pódiem a po příchodu prezidenta mávala červenou kartou. Zatímco ostatní shromáždění vítali prezidenta potleskem, žena začala křičet „hanba“, „stydím se“ a v narážce na dřívější prezidentova slova, že Vysočinu považuje za svůj domov, dodávala: „tady nejste doma“.

Ostatní diváci reagovali na její přerušování prezidentského projevu pískotem. Zcela jinou dimenzi však střet názorů dostal ve chvíli, kdy se dámu s červenou kartou pokusil jeden ze starších účastníků zpacifikovat. Držel ji zezadu kolem krku a snažil se ji udeřit holí. 

V tu chvíli zasáhli přitomní policisté a ženu s červenou kartou raději odvedli pryč z náměstí. Během hrozícího střetu to holí od rozohněného prezidentova příznivce málem „schytal“ i prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček, který stál pod pódiem poblíž incidentu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo jsou ti chartisté zač? Lidé už vědí. Obsadili ČT a úřady. Tohle bude bolet, pálit. Pavel Černocký nešetřil ani „nedotknutelné“

17:07 Kdo jsou ti chartisté zač? Lidé už vědí. Obsadili ČT a úřady. Tohle bude bolet, pálit. Pavel Černocký nešetřil ani „nedotknutelné“

Netradiční pohled na Chartu 77 přináší pro Parlamentní listy politický komentátor, moderátor, spisov…