Fake news. Daniel Herman neměl dobrý den, lidé se na něj vrhli

03.03.2021 12:38

Lidovecký exministr kultury Daniel Herman v úterý oznámil světu, že bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt po ataku mrtvice zemřel po převozu do Fakultní nemocnice Motol. Nemocnice však tuto informaci odmítla potvrdit a Herman se za své oznámení o pár hodin později omluvil. A pod jeho omluvou se na sociální síti Twitter rozjela živá diskuse. Nahlédněte.

Fake news. Daniel Herman neměl dobrý den, lidé se na něj vrhli
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21677 lidí

Ministr kultury Daniel Herman, jenž tento post zastával ve vládě sociálního demokrata Bohuslava Sobotky, na sociální síti oznámil světu, že zemřel Jindřich Forejt, někdejší hradní protokolář. Ve 43 letech. Postihla ho mrtvice, sanitka ho ještě převezla do Fakultní nemocnice Motol a tam měl podle Hermana Forejt ataku mrtvice podlehnout.

Informaci převzal také hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který poprosil o modlitbu za zemřelého.

Fakultní nemocnice Motol však odmítla informaci potvrdit a Ovčáček oznámil nadějnou zprávu, že Forejt stále žije.

„Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá. Stačila chvilka a smutek se změnil v pocit naděje. O modlitbu prosím dál,“ napsal na Twitteru Ovčáček.

Jindřich Forejt nezemřel

Daniel Herman se za to, že do světa vypustil mylnou informaci, omluvil.

„Z ČTK jsem se dozvěděl, že situace kolem pana Jindřicha Forejta je jiná. Můj předchozí tweet byl reakcí na zprávu, kterou jsem obdržel od společného známého. Chtěl jsem vyjádřit svou úctu před prahem Věčnosti. Za omyl se hluboce omlouvám a přeji panu Forejtovi uzdravení,“ pravil Herman.

Jindřich Forejt nezemřel

Za své vyjádření to místy nepěkně schytal.

„Někdo z nemocnice podle vás poskytl informaci, kterou poskytovat nesmí, vašemu známému, který je podle vás solidní člověk... Ten solidní člověk to poskytl vám a vy jste to okamžitě vytroubil do světa... Nenapadlo vás, že by si to třeba rodina nepřála? Jako při skonu Evy Jurinové?“ napsal pan Radoslav Klauda.

Jindřich Forejt nezemřel

Martin Roub na Hermana udeřil, že šíří fake news.          

„Co jste proboha dostal za zprávu, že jste z toho vyvodil něčí úmrtí, které od Vás bohužel převzalo celé Česko? Jinak panu Forejtovi přeji brzké uzdravení a těší mě, že Váš předchozí tweet byl pouze fake news,“ konstatoval.

Jindřich Forejt nezemřel

Pan Ondřej Šír dodal, že drby by si člověk měl nechat pro sebe, protože jejich vypouštění dopadá těžce především na rodinu.

Jindřich Forejt nezemřel

Paní Jitka Havlíčková se Hermana zastala.

„Tento přešlap nic neubírá na tom, že jste velice slušný člověk. Vaše omluvy to jen potvrzují. V našich končinách přestaly být omluvy zvykem,“ prohlásila.

Herman poděkoval.

Jindřich Forejt nezemřel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

13:40 „Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Město naplánovaných, ale nedodělaných staveb. Tak zhodnotil Brno průvodce po j…