Faltýnek odposlechnut u cigarety: Chci prachy, moc a kopulovat

14.03.2019 4:44

Na ParlamentníListy.cz se ve středu obrátil dobře známý poslanec, který podle vlastních slov „musí promluvit ke kauze, která neexistuje", tedy k osobě šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Toho prý zná řadu let, pravidelně spolu kouří a to, co se okolo něho v posledních dnech děje, prý nemá obdoby. „Už jen čekám, kdy ho někdo bude chtít lynčovat," dodává. Naše redakce výměnou za informace slíbila členovi dolní komory Parlamentu anonymitu.

Faltýnek odposlechnut u cigarety: Chci prachy, moc a kopulovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek a Radim Fiala
reklama

Anketa

Je Jaroslav Faltýnek důvěryhodný?

58%
42%
hlasovalo: 14035 lidí
„Pana Faltýnka znám dlouho a znám ho jako parťáka u vína, u cigarety. Nejednou řekl zcela otevřeně, že by chtěl prachy, sex a moc, jak to bylo v nějaké písničce (na mysli měl zřejmě skladbu "Lži, Sex a Prachy" od skupiny Wanastowi Vjecy, pozn. red.). Řekl to opakovaně, řekl to mně a dalším lidem, kteří u toho stáli a vždycky v tom byla ta jeho nadsázka a bodrost," uvedl poslanec pro ParlamentníListy.cz.

Smyslem toho, proč naši redakci kontaktoval, je však něco jiného. Prý mu jde o pravdu. Média si, jak námi citovaný poslanec uvádí, našla svého obětního beránka a „už se to s ním veze". V té souvislosti bude vhodné připomenout celkem překvapivé stanovisko ministra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka. V přímé souvislosti s Jaroslavem Faltýnkem totiž uvedl, že „účast pana Faltýnka v tendru na mýto musí ANO vysvětlit, ale platí presumpce neviny a není možné kohokoliv v médiích odsoudit dřív než soud. Vyšetřovat mají policisté, ne novináři,“ sdělil Hamáček na svém profilu na Twitteru.

Jaroslav Faltýnek nebyl doposud z ničeho obviněn.

Člen dolní komory Parlamentu vidí mezi jeho případem a "dalšími kauzami z minulosti" jasné pojítko.

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

4%
96%
hlasovalo: 21435 lidí

„Tak se podívejte na kauzu Nagyová (sledovali jsme ZDE), což vedlo k pádu vlády. Podívejte se na někdejší ministry Bártu, Chalupu, Palase, ale musím sem dát i Standu Grosse. Všichni byli očerněni, a jak to vypadá dnes? On snad je někdo zavřený či stíhaný? " zeptal se spíše řečnicky. V jeho očích Jaroslav Faltýnek pracoval ve prospěch státu a měl mandát jednat v oblasti dopravy.

„To snad řekl i premiér Babiš, pokud se nepletu.“

Samotný Jaroslav Faltýnek na tiskové konferenci v úterý zdůraznil, že když ministru dopravy Ťokovi hrozilo odvolání, tak se chopil iniciativy a vše vyřešil. „Promiňte, ale já nepotřebuju žádné pověření jako první místopředseda hnutí, abych ten problém nezačal okamžitě řešit. A já jsem ho vyřešil,“ pochválil se Faltýnek s ohledem na mýtný tendr.

Ale zpět k povaze předsedy poslanců ANO. Jak náš zdroj prohlásil, Jaroslav Faltýnek se občas chová dětinsky, občas samolibě, občas je arogantní, ale podle jeho tvrzení není zlý. „Neumím si vůbec představit, že by někde něco ovlivňoval pro vlastní prospěch, že by někde figurovaly stovky milionů jakýchsi úplatků, jak se vypráví v kuloárech, to jsou holé nesmysly. Jarda, už jsem to řekl, má rád vliv, chce zdůraznit svou pozici, na kterou tvrdě makal a jestli sem tam nad vínečkem zmínil ženy, to snad není nic špatného. Věřím prostě tomu, že je to celé nesmysl a že vyjde s čistým štítem," uzavřel.

V hnutí ANO ale nadále panují spory o tom, jak to bylo při jednání prvního místopředsedy hnutí s šéfy Kapsche a antimonopolního úřadu. Faltýnek totiž tvrdí, že chtěl zachránit kůži nestranickému ministrovi za ANO Danu Ťokovi. Ten však o tom nic neví.

Fotogalerie: - Faltýnkův boj

Sněmovna by se měla zabývat podezřeními kolem ovli...
Sněmovna by se měla zabývat podezřeními kolem ovli...
V případu figuruje první místopředseda ANO Jarosla...
Klára Dostálová a Milan Hnilička
Richard Brabec
Sněmovna by se měla zabývat podezřeními kolem ovli...

Jaroslav Faltýnek se navíc do svých vyjádření a činů lehce zamotává.

Před několika dny tvrdil, že měl pověření koaliční dopravní komise. Minulý týden pak hovořil o schůzkách v roce 2017, v úterý se vrátil ještě do vzdálenější historie, do roku 2015. „Hnutí ANO má pět let zodpovědnost za resort dopravy. V momentě, kdy pan premiér Sobotka říká našemu ministrovi: vyřeš problém do konce července (2015), nebo tě odvolám, tak já nepotřebuji žádné pověření jako první místopředseda hnutí, abych ten problém pomohl řešit, a já jsem ho vyřešil,“ sdělil Faltýnek.

Více prý řekne ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně v rámci bodu ohledně informací o mýtném systému. Předseda hnutí ANO Babiš k tomu pouze dodal, že sice na příslušném koaličním jednání nebyl, tehdejší premiér Sobotka však prý skutečně hrozil, že ministra Ťoka odvolá.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …