Fatální chyba. Filip s Kubou se u Moravce shodli ohledně solárních elektráren

09.12.2012 14:20 | Zprávy

Když se do České republiky dostal před čtyřmi lety boom solární energie, lidé nakupovali solární panely a mnozí do energie investovali velké peníze. O budoucnosti a vzrůstajících cenách elektřiny debatovali v dnešních Otázkách Václava Moravce předseda komunistů Vojtěch Filip a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Fatální chyba. Filip s Kubou se u Moravce shodli ohledně solárních elektráren
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotovoltaické panely

Stát dokonce tehdy garantoval výkupní cenu elektřiny ze solárních panelů na 20 let a 15letou návratnost investic. Vzhledem k enormním nákladům a kapacitě přenosové sítě se ale ze solárního giganta stala Česká republika trpaslíkem. A ten teď musí za své špatné kalkulace platit. "Fatální chyba, která se stala v roce 2008, je věcí, která je nevídaná," řekl k tomu Vojtěch Filip. Podle něj by se současný ministr měl více zaměřovat na jaderné elektrárny. "Měly by se víc zajímat o stavby elektráren, které produkují stálou energi," radil. Sám prý považuje jaderné elektrárny za ekologické.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ane

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…