Fiala nebude jásat. V živém přenosu se do sebe pustili dva koaliční poslanci. Důvod zásadní

26.03.2023 13:55 | On-line

Ve druhé hodině Partie na CNN Prima News se střetli poslanci Jan Skopeček (ODS), Josef Bernard (STAN), Martin Kolovratník (ANO) a Radek Koten (SPD). Ač pochází Skopeček s Bernardem z jedné koalice, hádali se o to, kolik peněz půjde dostat do rozpočtu. „Vy jste rozvrátili rozpočet,“ vmetl Bernard Skopečkovi. Kolovratník se smál. „Já jsem zvědav, co z toho vyjde, když vy se v koalici hádáte,“ kroutil hlavou. Pak nastoupil Koten a navrhl plán, jak uzdravit české státní finance. „Zdaňte Google, zdaňte Facebook a peníze budou,“ pravil. Prý by také přestal posílat zbraně na Ukrajinu.

Fiala nebude jásat. V živém přenosu se do sebe pustili dva koaliční poslanci. Důvod zásadní
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Pořad Partie na CNN Prima News.

Já osobně si myslím, a celé hnutí STAN si to myslí také, že takto nejsou české státní finance udržitelné. My jsme za poslední 4 roky navýšili dluh o tolik, jako za předchozích 27 let. My jsme tempo zadlužování zrychlili osmkrát,“ připomínal Bernard.

„Ono bylo jednoduché v minulosti snižovat daně a zvyšovat nároky na státní rozpočet, ale teď musíme něco udělat. Bude to bolet,“ upozorňoval dál.

„Já, když jsem se zúčastnil těch jednání, tak jsem měl pocit, že ODS je snad jediná, která chce hledat úspory. U ostatních koaličních partnerů jsem toto neviděl. Já neznám ekonomický balíček hnutí STAN, ale z toho, co uniklo do médií, tak je tam i to zvyšování daní, a to my v ODS určitě nepodpoříme. Pokud se něco utrhlo ze řetězu, tak to jsou výdaje. Pokud my budeme zvyšovat daně, tak vláda bude jen více přerozdělovat, ale ty výdaje se tím nesníží,“ upozorňoval Skopeček.

„To, co jste tady předvedli, ukazuje na nekompatibilitu vašich stran,“ smál se Kolovratník.

Posléze dodal, že zrušení superhrubé mzdy, k čemuž společně přistoupili poslanci ANO, ODS, SPD a komunistů, bylo správně.

„Já jsem zvědav, co z toho vyjde, když vy se v koalici hádáte a představujete různé balíčky,“ kroutil hlavou Kolovratník.

A tady Bernard vyrazil do útoku.

„Vy jste byli ti, kteří rozvrátili rozpočet, vy jste snížili daně tak, že je tam dneska sekera 120 miliard korun. To byl ohromný proinflační impulz. Já jsem přesvědčen, že to je důvod, proč máme jednu z největších inflací. To byl jeden pozměňující návrh a vy jste tím rozvrátili veřejné finance. Hnutí ANO, ODS, SPD a komunisté,“ volal ve studiu Bernard.


Napětí mezi poslanci vládní koalice ve studiu pořadu Partie. (Screen: CNN Prima News)

Když dostal slovo Koten, konstatoval, že Česko je jednou z mála zemí, která nezdaňuje dividendy zahraničních vlastníků firem. Nezdaňuje peníze, které odcházejí z republiky. „Já si myslím, že je normální platit daně. Český občan odvádí peníze státu někdy do poloviny roku. Teprve ve druhé polovině roku pracuje na sebe. Vy to chcete ještě zvyšovat, dobře, ale tak to zvedněte i pro ty giganty. Když zdaníme Google, zdaníme Facebook, tak ty peníze tady budou,“ přihlásil se o slovo Koten.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bernarde, kecy, kecy a zase jen kecy ...., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemedard , 26.03.2023 15:06:54
Mě fakticky hodně mrzí, že v těch úsporných opatřeních jsme začali s důchodci, prosíme je - pomozte nám - ale teď si teda neumím představit, že my ostatní si necháme daně na úrovni, jaké máme dnes,“ uvedl Bernard. ... Lžeš jako když tiskne !!!!!!!!!!! Nikdo z důchodců ti nepomůže když nezačnete u sebe ... Nejrozumnější by bylo dobrovolné odstoupení celé vlády. Než Vás vyženou jako psy ...

|  9 |  0

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…