Fiala s Vystrčilem na pietě za Horákovou: Komunismus je zrůdný všude ve světě a musí se to připomínat

27.06.2020 14:35

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se rozhodl uctít památku Milady Horákové, kterou nechali po vykonstruovaném procesu popravit komunisté. Tuto justiční vraždu i sílu charakteru Milady Horákové si podle Vystrčila musíme stále připomínat. Předseda ODS Petr Fiala dodal, že si musíme připomínat všechny komunistické zločiny všude na světě.

Fiala s Vystrčilem na pietě za Horákovou: Komunismus je zrůdný všude ve světě a musí se to připomínat
Foto: Facebook / Dekomunizace
Popisek: Plakát sdružení Dekomunizace s portrétem právničky a političky Milady Horákové na Právnické fakultě Univerzity Karlovy

Miloš Vystrčil (ODS) se poklonil památce Milady Horákové. Ukázala, podle něj, že pravda a poctivost jsou pro ni důležitější než její vlastní život.

„Ona vlastně obětovala svůj život za pravdu, poctivost a spravedlnost,“ řekl Vystrčil novinářům k památce Milady Horákové po pietním aktu na Újezdě. „My si připomínáme zrůdnost komunistického režimu jako celku, a těch popravených bylo téměř 250,“ zdůraznil ještě. Jeho slova přinesla ČTK.

Předseda ODS Petr Fiala doplnil, že zločiny komunistů je třeba připomínat, aby se podařilo zabránit jejich případnému opakování. „Komunistický režim je zločinný režim všude na světě a je potřeba si to připomínat,“ prohlásil bez obalu.

Ke komunistické justiční vraždě Milady Horákové se vyjádřil i premiér Andrej Babiš, jehož vláda se v Parlamentu neobejde bez podpory komunistů. Horákovou označil za statečnou ženu a její popravu po vykonstruovaném procesu za zvěrstvo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…