Fiala volal po hlasování o důvěře vládě. Hamáček šel do protiútoku. A ránu schytala i Němcová

13.10.2020 22:05

Návrh ODS na vyvolání hlasování o nedůvěře vládě našel rychlou odezvu. Ministr vnitra Jan Hamáček si myslí, že opozice by měla nabídnout alternativu, a nikoliv opakovat obecné fráze, že to vláda dělá špatně. „Nenávistná opozice nesmírně bažící po moci touží prohloubit krizi pádem vlády,“ ozvalo se od Jiřího Ovčáčka. Mluvčí prezidenta poté vysvětlil, jak to bude s předáváním státních vyznamenání 28. října na Hradě.

Fiala volal po hlasování o důvěře vládě. Hamáček šel do protiútoku. A ránu schytala i Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS
reklama

Předseda ČSSD Jan Hamáček se na svém Twitteru opřel do návrhu Petra Fialy, že je třeba vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Opatření jsou podle ODS zjevně dělána bez relevantních dat, která opakovaně žádá. „Vláda ani včera nepředložila žádná data, která by zdůvodňovala, proč ke konkrétním krokům přistoupila. Premiér a vláda opakovaně lhali veřejnosti. Minulý týden jsme se ještě snažili věřit, že vláda rozhoduje podle predikcí, analýz a dat. Včerejšek nás definitivně přesvědčil, že tomu tak není,“ psalo se v tiskové zprávě občanských demokratů.

Anketa

Akceptujete nově vyhlášená vládní opatření?

80%
20%
hlasovalo: 24630 lidí

„Znovu prosíme všechny občany, aby se chovali odpovědně. Poslední vládní opatření jsme vzhledem k vážnosti situace nuceni respektovat, ale nemůžeme se za ně postavit. Zejména úplné uzavření základních škol považujeme za neodůvodněné. Velkým selháním je i to, že vláda nepředložila současně návrh okamžitých kompenzací pro lidi a firmy, které opatření vlády postihla. Restrikce bez kompenzací uvrhnou statisíce lidí do existenčních problémů. Kompenzace měly být už dávno připraveny. Když to vláda nedokáže, jsme připraveni jí v tom pomoci nebo to udělat za ni,“ dodalo předsednictvo ODS.

Ministr vnitra Jan Hamáček si myslí, že opozice má alternativu. „Očekával bych konkrétní výhrady k vládním krokům od stínového ministra zdravotnictví či vnitra, návrh jiného postupu. ODS umí jen obecné fráze ‚vláda to dělá špatně‘ v podání Petra Fialy, popřípadě nenávistné útoky v podání senátorky Mirky Němcové,“ popsal Hamáček.

 

 

Fotogalerie: - Stop ázerbájdžánské agresi

Protest proti Ázerbájdžánské agresi v Náhorním Kar...
Protest proti Ázerbájdžánské agresi v Náhorním Kar...
Protest proti Ázerbájdžánské agresi v Náhorním Kar...
Protest proti Ázerbájdžánské agresi v Náhorním Kar...
Protest proti Ázerbájdžánské agresi v Náhorním Kar...
Protest proti Ázerbájdžánské agresi v Náhorním Kar...

Do Občanské demokratické strany se pustil i mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. „V hodině těžké, kdy jen společně dokážeme projít temnou roklí, nenávistná opozice nesmírně bažící po moci touží prohloubit krizi pádem vlády,“ začal svůj příspěvek na Twitteru. Poté dodal, že koruna sobectví dopadla na hlavu těch, pro které osud republiky neznamená nic.

 

 

Jiří Ovčáček na Twitteru upozornil i na jinou věc. Podle něj se média za kritické situace snaží vyvolat ve společnosti nenávist. Narážel tím na interpretaci médií ohledně předávání státních vyznamenání dvacátého osmého října. Část médií psala, že prezident uspořádá na Hradě oslavu, zatímco pro zbytek občanů platí přísná restriktivní omezení v návaznosti na boj proti koronaviru. „Žádná oslava se 28. října 2020 na Hradě konat nebude. Plánuje se projev prezidenta republiky a předání státních vyznamenání ve Vladislavském sále. Tečka,“ uzavřel.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

8:17 Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro rus…