Koncesionářský poplatek za televizi je nyní ve výši 135 korun měsíčně, za rozhlas se platí 45 korun měsíčně. Jak uvedl ministr kultury Baxa, nyní vládní koalice poplatky zvyšovat nechce. „Myslím, že jsou k tomu správné důvody,“ uvedl.
Baxa také hovořil o složení Rady České televize, která je nyní doplněná na normální počet členů. Je na ní, aby si spolu s managementem České televize poradila, jak špatnou finanční situaci veřejnoprávního média řešit, míní Baxa.
„Jenom podotknu, že by tam měla být možnost kontroly hospodaření Nejvyšším kontrolním úřadem,“ zmínil také šéf resortu kultury Baxa.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Slibujete konsolidaci veřejných financí
Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?
Další články z rubriky
4:44 Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938
Edvard Beneš nebyl zrádce. Byl to prezident, který držel stát pohromadě v nejtěžším období naší hist…
- 21:38 Řeší to vláda bez Babiše? Právník Kysela vidí pohromu z Bruselu
- 19:22 Hřib chtěl vzdělávat Ševčíka o Ukrajině a Hitlerovi
- 8:22 Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru
- 4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl
- 13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul



