Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

28.02.2021 21:41 | Zprávy
autor: AZy

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů to prý ale nezvládne. „Musíme se semknout.“ A pak to přišlo. Premiér tvrdě vypálil na svého koaličního partnera, ČSSD. Zavírání fabrik řekl jasné ne, a dokonce citoval Thatcherovou. „Jsou to mediální výkřiky, ale pak, když dojde na lámání chleba…“

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní
Foto: TV Nova
Popisek: Premiér Babiš v TV Nova

Vláda čelí kritice ze zahraničí i od českých odborníků. Opozice dokonce vyzvala, aby se vláda omluvila za podcenění testování a očkování. „Není to pravda, já to zásadně odmítám. My očkujeme a těch 15 tisíc dávek AstraZeneky ze Saska, to já jsem vyřídil, stejně tak jako pět tisíc vakcín z Izraele, stejně jako těch 100 tisíc jsem domlouval se šéfkou Evropské komise a stejně tak nakupujeme léky, které můžou zachránit naše občany,“ ohradil se premiér ve vysílání.

„My očkujeme, očkujeme ve spolupráci s kraji. Máme zaregistrovaných 114 tisíc učitelů, dostali 20 tisíc termínů na očkování. Máme i rekordní dny, kdy testujeme až 102 tisíce lidí, takže já s tím nemůžu souhlasit a myslím, že to jsou jen přebrané články z některých našich médií, která neříkají pravdu,“ dodal Babiš ke kritice ze zahraničí.

Redaktor se pak zeptal premiéra, zda za uplynulý rok stále hodnotí práci vlády pozitivně. „Pane redaktore, žádná vláda na světě nezvládne pandemii bez spolupráce s občany. A pokud tady máme stovky restaurací, které nedodržují opatření, a služeb, které pracují načerno, a lidi nedodržují opatření, tak žádná vláda to nemůže zvládnout. Takže pokud minulý rok jsme byli disciplinovaní, protože jsme viděli ty záběry z Bergama, jak tam lidi umírali na chodbách v nemocnicích, to se naštěstí u nás neděje, ale pokud s tím něco neuděláme společně, tak se to může stát,“ odvětil Babiš a dodal: „My už máme takové malé Bergamo, a to je Cheb.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…