Filip: Čína je úspěšná a vládnou jí komunisté. Proto nás nerušte

20. 7. 2011 23:06

Vojtěch Filip (KSČM) považuje snahu vlády o zákaz jeho strany za snahu odvádět pozornost od vlastních kroků. Motivem podle něj může být buď hloupost nebo strach. V Událostech, komentářích prohlásil, že zrušení jeho strany je proti principům právního státu.

Filip: Čína je úspěšná a vládnou jí komunisté. Proto nás nerušte
reklama
Filip použil na obhajobu KSČM jako pozitivní příklad Čínu, která je druhou nejsilnější ekonomikou na světě. Že má ale sama právě k právnímu státu daleko, to nezmínil. Odpovědi na to, že se komunistická strana stále hlásí ke své minulosti, se Filip vyhnul. „Řekněte nahlas, jestli uznáváte kolektivní vinu," upozornil moderátora Jakuba Železného.

Podle Filipa je součástí dokumentů KSČM omluva za doby minulé. Ohradil se také proti tomu, že je jeho strana spojována Komunistickým svazem mládeže, který s ní nijak nesouvisí. To se mu ale snažil vyvrátit jeho oponent, poslanec Stanislav Polčák (STAN).
Pokud by soud dal vládě za pravdu, obrátili by se komunisté na Evropský soud pro lidská práva.


Vláda se nebojí

Polčák v Událostech, komentářích popřel, že by vláda dělala tyto kroky z hlouposti či strachu. Zdůraznil, že dosavadní analýzu ministerstva vnitra nepovažuje za dostatečnou, protože opomíjí například právě Komunistický svaz mládeže.

„Pan předseda Filip by měl poděkovat, že může svoji stranu obhajovat u nezávislého soudu, to v dřívějších dobách nebylo," připomněl historii komunistů Polčák. Zároveň upozornil na to, že je velmi důležité rozlišovat, že vláda se snaží pouze o pozastavení činnosti KSČM, nikoli o její zákaz.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejen Kalousek odchází. Dominik Hašek by vystoupil z ČSSD, kdyby v ní byl. Může za to Hamáček

20:15 Nejen Kalousek odchází. Dominik Hašek by vystoupil z ČSSD, kdyby v ní byl. Může za to Hamáček

Miroslav Kalousek zvažuje odchod z katolické církve... a není jediný, kdo dnes na odcházení pomýšlí.…