Filip burácel ve Sněmovně: Proč bychom se nemohli podílet na chodu státu? Máme čistý štít od února 1990!

11.07.2018 15:38

Před poslance předstoupil také předseda KSČM Vojtěch Filip.

Filip burácel ve Sněmovně: Proč bychom se nemohli podílet na chodu státu? Máme čistý štít od února 1990!
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

„Základním pravidlem je Ústava České republiky. Náš politický systém je založen na vládě demokratických stran,“ zmínil úvodem Filip. Podle něj všech 9 politických stran, které uspěly ve volbách, má právo jednat. „Někteří však říkají, že určité strany se nemohou na vládě podílet. Změna těch pravidel je poměrně složitá,“ podotkl Filip s tím, že tito lidé se pak zaklínají demokracií. 

„Je potřeba změnit ten korupční charakter zakázek, který tady byl zaveden v devadesátých letech,“ hřímal následně Filip. Jak dodává, tato vláda dělá určité kroky ke změně. A to díky svému programovému prohlášení. Filip se rozčílil také nad bývalými vládami ODS, které podle něj byly korupční. 

Anketa

Kdyby to bylo na vás, zvedli byste ruku pro důvěru vládě Andreje Babiše?

65%
35%
hlasovalo: 13342 lidí
„Proč bychom neměli mít právo ovlivňovat chod tohoto státu? Pokud myslíte, že je to v rozporu s ústavními principy, tak já vás ubezpečuju, že tomu tak není. Jsme suverénní politická strana, která se stala součástí politické scény. Nejsou za námi žádné korupční skandály. Máme za sebou čistý štít od února 1990, respektive od listopadu, kdy nás Ministerstvo vnitra registrovalo. Každý má svou historii,“ rozčílil se Filip a dodal, že KSČM nemá ani kostlivce ve skříni.

Vládu bude strana podporovat, neb ji vnímá jako změnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…