Finanční správa ustupuje vesnickým spolkům. Navýšila jim limit, do kterého nemusejí provozovat EET

16.05.2017 15:39 | Zprávy

Finanční správa aktualizovala metodiku evidence tržeb pro neziskové organizace. Subjekty, které zisky ze své vedlejší podnikatelské činnosti využívají pro podporu své hlavní neziskové činnosti, získaly z EET výjimku. Týká se to všech těch, jejichž tržby nepřesáhnou 300 tisíc korun ročně anebo 5 procent jejich celkových příjmů.

Finanční správa ustupuje vesnickým spolkům. Navýšila jim limit, do kterého nemusejí provozovat EET
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Příprava Bálešů

Finanční správa přehodnotila svůj postoj údajně na základě zpětné vazby od neziskového sektoru. Za drobné podnikatelské činnosti tak nyní podle svého generálního ředitele Martina Janečka považuje ty, „které nejsou významné a nemají potenciál konkurovat podnikatelským subjektům“. „Do limitu jsou zahrnutý výhradně tržby z podnikatelské činnosti uhrazené v hotovosti, platební kartou, šekem, směnkou nebo jinými obdobnými způsobu,“ uvádí Finanční správa v tiskové zprávě s tím, že tržby hrazené převodem z účtu na účet se do něj nepočítají. Do EET by tak nově neměly spadat vesnické či obecní spolky jako například folklorní sdružení, spolky seniorů či dobrovolní hasiči. 

Změnu v postoji přivítal senátor Ivo Valenta, jenž se agendou vesnických spolků a jejich výjimky z evidence tržeb zabýval již delší dobu. „Náš společný tlak na Ministerstvo financí se vyplatil,“ poslal své stanovisko Valenta redakci ParlamentníchListů.cz. Valenta přivítal navýšení limitu s tím, že původní hranice 175 tisíc korun byla pro většinu malých spolků nepřijatelná, a to tak, že by do povinnosti EET podle Valenty spadla většina z nich. „Za toto vítězství jsem rád. Jde vidět, že náš společný boj, ve kterém jsem spojil síly nejen s mnoha starosty ze Slovácka, ale také se stovkami neziskových organizací, nebyl marný a že má smysl nenechat pražské úředníky vytvářet nesmyslná pravidla a regulace,“ napsal senátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL
Pozn. redakce: 79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ivo Valenta

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: maz

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…