Fischer bodoval v dalším průzkumu. Lidé ho chtějí na Hradě

14. 4. 2012 21:15

Podle průzkumu by do druhého kola na post prezidenta nyní voliči poslali nestraníky Jana Fischera a Jana Švejnara. Na třetím místě by skončil bývalý premiér a nynější čestný předseda Strany práv občanů - zemanovců Miloš Zeman, zveřejnil to průzkum agentury Median.

Fischer bodoval v dalším průzkumu. Lidé ho chtějí na Hradě
Foto: cssd.cz
Popisek: Jan Švejnar

V nejnovějším průzkumu by expremiér Jan Fischer získal 31,5 procent, zatímco ekonoma Jan Švejnara by zvolilo pouze 19 procent. Bývalému premiérovi Miloši Zemanovi by hlas dalo 10,5 procent respondentů, které oslovila agentura Median.

Rozdíly mezi tímto nejnovějším průzkumem a středečním průzkumem agentury Factum Invenio (FI), který se odehrál na přelomu března a dubna, jsou očividné. Podle Factum Invenio by nestraník Jan Fischer získal 23,3 procenta, což je teď téměř osmiprocentní rozdíl. I Švejnar si polepšil, ale nárůst voličů není na první pohled tolik rozlišný. Na přelomu března by pro něj hlasovalo 17,2 procenta respondentů, zatímco teď je to o necelé dvě procenta víc.

Schwarzenberg, Bobošíková a Sobotka jsou pozadu

Z kandidátů parlamentních stran nejlépe uspěl sociální demokrat Jiří Dienstbier se ziskem 7,5 procenta. To je oproti průzkumu agentury FI také o dvě procenta víc. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zatím stagnuje, kdežto šéfce mimoparlamentní Suverenity Janě Bobošíkové by dalo hlas o tři procenta méně lidí. Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka by dostal čtyři procenta hlasů.

Podle nového zákona o přímé volbě prezidenta republiky postoupí do druhého kola dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů. Přímé volby by se účastnilo přibližně 70 procent populace. Výzkum proběhl v březnu dotazováním respondentů v domácnostech, kde odpovědělo 1 038 lidí starších osmnácti let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…