Fištejn, Šafr a další novináři založili spolek proti manipulaci. Chtějí hlídat cenzuru v médiích

20.11.2014 13:46 | Zprávy
autor: vam

V těchto dnech založila pětice novinářů sdružení Free Czech Media, které chce bojovat proti údajnému omezování svobody českých médií. Jeho zakladateli jsou dlouholetý šéfredaktor několika českých deníků Pavel Šafr, vysokoškolský učitel a bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Tomáš Klvaňa, dlouholetý komentátor Jan Jandourek, televizní a rozhlasová novinářka, bývalá šéfka Radiožurnálu Barbora Tachecí a Jefim Fištejn, dlouholetý komentátor Svobodné Evropy a dalších médií.

Fištejn, Šafr a další novináři založili spolek proti manipulaci. Chtějí hlídat cenzuru v médiích
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

O založení Free Czech Media informoval web Mediaguru.cz. „Naším cílem je sledovat případy mocenské manipulace, skryté cenzury a zřejmé autocenzury, které se množí v klíčových českých médiích,“ řekl na ustavující schůzi hnutí nově zvolený předseda sdružení Pavel Šafr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máte naši podporu, vzkazuje migrantům ministryně, zatímco Belfast hoří

7:25 Máte naši podporu, vzkazuje migrantům ministryně, zatímco Belfast hoří

První ministryně Severního Irska O’Neillová migrantům vzkázala: „Naše společnost je přívětivá a inkl…