Flastr 10 tisíc, když nepředložíte test. „Zdražení piva“ v Česku

17.05.2021 11:14

Vláda Andreje Babiše od 17. května znovu umožnila otevření restauračních zahrádek. Ministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger a vicepremiér za ANO Karel Havlíček však veřejnost varovali, že každý návštěvník zahrádky musí mít při sobě potvrzení, že byl očkován, nebo že prodělal covid-19 nebo byl na testu. Pokud policie či hygienici odhalí návštěvníka zahrádky, který toto pravidlo poruší, hrozí mu pokuta až 10 tisíc.

Flastr 10 tisíc, když nepředložíte test. „Zdražení piva“ v Česku
Foto: Hans Štembera
Popisek: V důsledku zpřísnění protipandemických opatření smějí hospody a restaurace prodávat jídlo a nápojepouze z okýnka. Konzumace alkoholických nápojů je na veřejných prostranstvích zakázána

Server Deník.cz upozorňuje, že při návštěvě restaurační zahrádky nesmí nikdo zapomenout na to, aby měl u sebe antigenní test ne starší než 3 dny, PCR nikoli starší než týden, potvrzení o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech.

Anketa

Mělo by dětem být dovoleno sundat ve škole roušky?

94%
3%
3%
hlasovalo: 7040 lidí

Hygienici vám mohou na místě udělit pokutu v maximální výši 10 tisíc korun.

„Záleží, jak dotyčný spolupracuje, zda si uvědomuje svůj prohřešek. Pokuta se pak ponižuje,“ uvedla Dana Šalamunová, mluvčí středočeských hygieniků s tím, že pokud věc přejde do správního řízení, hrozí jednotlivci pokuta až jeden milion korun.

Pokud přijde na zahrádku posedět rodič s dítětem starším šesti let, musí u sebe mít čestné prohlášení, že bylo ve škole či jinde otestováno i jeho dítko.

Není bez zajímavosti, že wi-fi v restauracích nakonec zůstane zapnutá. Babišův kabinet v této věci změnil názor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

7:55 „Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

TÝDEN V MÉDIÍCH Ústřední vojenská nemocnice měla ihned jasno, že nákaza prezidenta Miloše Zemana cov…