Foldyna? Ten je odepsaný. Aktivista Uhlíř dostal velké sólo u Veselovského a přiznal na sebe velmi zajímavé věci

11.05.2018 18:45

Tento týden Českem projel ruský motorkářský gang Noční vlci. Právě kvůli němu se dostal do sporu aktivista Martin Uhlíř s novým místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou. Politik během hádky o Noční vlky použil i ostrá slova. Předseda ČSSD Jan Hamáček vyzval svého kolegu, aby se omluvil. Foldyna to však odmítl. Uhlíř si z toho ale těžkou hlavu nedělá. Foldyna mu přijde směšný a politicky odepsaný.

Foldyna? Ten je odepsaný. Aktivista Uhlíř dostal velké sólo u Veselovského a přiznal na sebe velmi zajímavé věci
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jaroslav Foldyna a aktivista Martin Uhlíř se fyzicky střetli.

Moderátor Martin Veselovský rozhovor s Uhlířem začal tím, že pustil video z pondělní potyčky Foldyny s Uhlířem. A patřičně toto video okomentoval. „U těchhletěch záběrů jsou vidět naběhlé žíly na některých krcích a tak dále,“ podotkl Veselovský k vyhrocené výměně názorů mezi oběma pány. Uhlíř však prohlásil, že on má čisté svědomí, protože se choval asertivně. Poslanec Foldyna ho prý rozesmál, když o něm tvrdil, že se během této slovní potyčky nechoval slušně.

Z videa však bylo patrné, že výměna názorů byla velmi hlasitá. „Neřvi na mě,“ okřikl v jednu chvíli Uhlíře Foldyna. Zákonodárce dokonce aktivistu osočil, že během slovní výměny názorů mohl být pod vlivem drog. Podle Uhlíře to není pravda.

„Mimochodem, ťukli jste si hlavami,“ zeptal se Veselovský. „To si nejsem úplně jistý, ... ale na těch fotkách jsme se dotkli nosy,“ doplnil. Velmi ho ovšem rozesmálo Foldynovo prohlášení pro server ParlamentníListy.cz, že mu chtěl „dát jazyk“, protože si o Uhlířovi myslel, že je gay.

O chvíli později však Uhlíř vůči zákonodárci přitvrdil „Ten člověk nemá v českém Parlamentu co dělat. A podle mého názoru nemá co dělat ani ve slušné politické straně,“ vypálil Uhlíř, byť obratem dodal, že si je vědom toho, že Foldyna byl demokraticky zvolen.  

„On politicky skončil. (...) Podle mého názoru ten člověk začíná být směšný i vůči lidem, kteří jej do té doby volili. Nejen to, že je směšný, ale že jim možná dochází, že je obelhával,“ podotkl na Foldynův účet.

Zdálo se mu také, že policie nejednala úplně fér, vůči proruským demonstrantům se podle Uhlíře chovala vstřícněji. Uhlíř byl jako odpůrce Nočních vlků zadržen. Podlezl totiž policejní pásku, která oba tábory oddělovala, a odmítal se vrátit na svou stranu. Před kamerami přiznal, že nebyl zadržen poprvé, nýbrž asi počtvrté.

V rozhovoru také zdůraznil, že není protiruským aktivistou. Mezi Rusy má řadu přátel. Zákonodárce dostal od Uhlíře nálepku „komerčního nacionalisty“, který hraje určitou roli před svými voliči. Pokud Foldyna stojí někde stranou, prý uznává, že EU má své pozitivní stránky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

7:40 Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

„To, že se vám teď zdražuje elektřina, už je na základě Zeleného údělu EU. Elektřina se má zdražit o…