Foldyna použil těžký kalibr. Kauza Rath slouží k fašistickému převratu

26.05.2012 17:29

Podle poslance ČSSD Jaroslava Foldyny je kauza Rath hodně prefabrikovaná a slouží k prosazení církevních restitucí. Svou úlohu sehrává podle něj i tisk. Situaci dokonce přirovnal k Chile v roce 1973, kdy se k moci dostal Pinochet.

Foldyna použil těžký kalibr. Kauza Rath slouží k fašistickému převratu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna
reklama

Skandál Davida Ratha přes snahu  vedení ČSSD distancovat se od něj a zdůrazňovat jeho činy jen jako negativní deviaci jedince, stejně odvádí oranžové partaji voliče.

Podle LN dokonce každého druhého. Podle průzkumu vypracovaném společností Millward Brown. Oranžové tsunami, které by se opakovalo po čtyřech letech, je ve vážném ohrožení.Voliči by se mohli přesunout k mimoparlamentním subjektům, jako jsou lidovci, zemanovci nebo Suverenita Jany Bobošíkové. Shodou okolností, všechny tyto tři strany tuto sobotu na krajské volby již zbrojily v podobě konferencí.

Mediální lynč

Možný úprk voličů od ČSSD okomentoval i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Média podle něj předvádějí to, co v padesátých letech Rudé právo – monstróznost a veřejný lynč.

„Mediálním lynčem Davida Ratha se ČR vydává sofistikovanější cestou Chile roku 1973,“ píše Foldyna. V roce 1973 provedl v zemi, kde vládl demokraticky zvolený levicový prezident, převrat Augusto Pinochet a zavedl autokratický režim se sklony k fašismu.

„Obr“ zloději miliard si nyní  mnou ruce, jelikož jejich kauzy jsou v suchu. Vláda navíc má podle Foldyny jedinečnou šanci prosadit církevní restituce. Ty označuje za Bílou horu II. Kdy katolická církev bude ovlivňovat chod země. Podle něj je třeba generální stávky, aby se současné poměry změnily.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…