Fragmenty: Když Svobodní nebudou vidět, nemají šanci

28. 10. 2013 20:30

Svobodní vznikli již v době, kdy tehdejší Topolánkova ODS stála „široce rozkročena“ směrem do politického středu a havlismu. Od té doby uplynulo ve Vltavě hodně vody, mnoho pravicových voličů však o nich stále neví. Petr Mach přesvědčuje přesvědčené a úzký okruh studentů ekonomie. Bez vyjití do ulic se ale politika dělat nedá.

Fragmenty: Když Svobodní nebudou vidět, nemají šanci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Petr Mach
reklama

„Pravici nikdy nebudou volit levičáci. Pravicově smýšlející lidé jsou zde ale stále, znám mnoho z nich. Musejí ale vědět, že tu je Petr Mach a co jim nabízí. Bohužel ho stále až na jeho přátele a studenty neznají a nyní byly již třetí volby od vzniku jeho  strany! V tom je kámen úrazu. Nad tím by se měl vážně zamyslet a změnit strategii směrem k voličům!“ píše se v komentáři revue Frangmenty v odpovědi na článek národohospodáře Pavla Kohouta Svobodní - jak to dělat lépe".

„Pan Kohout má pravdu, že právě současné nespokojenosti s Nečasovou  vládou mohl Mach nádherně využít. Sládkovi kdysi stačilo nespokojencům hlásat, že spláchne tehdejší vládu do Vltavy a davy bouřily jásotem. Nyní jsou občané nespokojeni mnohem více. Petr Mach se ale  zděsil a řekl mi, že on tak hovořit nemůže, že je jiná doba. Přesto jsem přesvědčena, že by stačilo naprosto s úsměvem a noblesně naznačit, že zprovozní Daliborku pro bývalé vládní politiky a měl volby v hrsti. To ale on i jeho poradci s odporem odmítali,“ pokračuje komentář.

Svobodní musí jednat jako politici, musí vejít mezi národ a stát se jeho mluvčími. Jako most k národu lze použít jméno a odkaz bývalého prezidenta republiky Václava Klause, domnívá se autorka komentáře. „Nezapomínejme, že i přes mediální štvanici socialistů má stále Václav Klaus velkou oblibu a kdyby získal pan Mach jen desetinu obliby profesora Klause, tak je nyní v parlamentu,“ píšev závěru. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…