Francie posílá vzkaz teroristům: Žijeme dál, ale zpřísníme opatření

14.11.2015 14:34

Francouzská vláda neuvažuje o tom, že by zrušila či odložila plánovanou konferenci OSN o klimatu, jež má začít v Paříži 30. listopadu. Vzhledem k teroristickým útokům v Paříži ale výrazně zpřísní bezpečnostní opatření. Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný francouzský diplomat. Klimatické konference se má zúčastnit na 200 zástupců států z celého světa, včetně českého premiéra Bohuslava Sobotky.

Francie posílá vzkaz teroristům: Žijeme dál, ale zpřísníme opatření
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předvánoční Eiffelovka

"Vůbec o tom neuvažujeme," řekl zdroj agentuře Reuters na otázku, zda je možné, že konference bude zrušena, odložena nebo přesunuta na jiné místo.

Na konferenci OSN o změnách klimatu, která se bude v Paříži konat od 30. listopadu do 11. prosince, se světoví lídři pokusí dospět k dohodě o snižování emisí skleníkových plynů. Cílem je omezit globální oteplování planety. Dohoda z Paříže by měla nahradit Kjótský protokol z roku 1997.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…