Francie posílá vzkaz teroristům: Žijeme dál, ale zpřísníme opatření

14.11.2015 14:34

Francouzská vláda neuvažuje o tom, že by zrušila či odložila plánovanou konferenci OSN o klimatu, jež má začít v Paříži 30. listopadu. Vzhledem k teroristickým útokům v Paříži ale výrazně zpřísní bezpečnostní opatření. Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný francouzský diplomat. Klimatické konference se má zúčastnit na 200 zástupců států z celého světa, včetně českého premiéra Bohuslava Sobotky.

Francie posílá vzkaz teroristům: Žijeme dál, ale zpřísníme opatření
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předvánoční Eiffelovka

"Vůbec o tom neuvažujeme," řekl zdroj agentuře Reuters na otázku, zda je možné, že konference bude zrušena, odložena nebo přesunuta na jiné místo.

Na konferenci OSN o změnách klimatu, která se bude v Paříži konat od 30. listopadu do 11. prosince, se světoví lídři pokusí dospět k dohodě o snižování emisí skleníkových plynů. Cílem je omezit globální oteplování planety. Dohoda z Paříže by měla nahradit Kjótský protokol z roku 1997.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…