Francouzská Areva pořád chce dostavět Temelín. Podala námitku

19. 10. 2012 18:25

I když byla francouzská firma Areva vyřazena z tendru o dostavbu Temelína, stále o něj usiluje. V pátek předala své námitky společnosti ČEZ, podle nichž je její nabídka v souladu s kritérii tendru.

Francouzská Areva pořád chce dostavět Temelín. Podala námitku
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín
reklama

Společnost ČEZ vyřadila Arevu z tendru 5. října. Důvody prý byly obchodní i zákonné, ale konkrétnější informace nezveřejnila. Francouzská firma má však i nadále zájem o dostavbu Jaderné elektrárny Temelín, a tak společnosti předala své námitky.

Už od začátku její zástupci tvrdili, že se odvolají. Podle předaných námitek je nabídka Arevy v souladu s výběrovým řízením a firma "se vypořádala se všemi důvody k vyřazení její nabídky, které uvedla společnost ČEZ,“ stojí v tiskovém prohlášení, které má Aktuálně.cz k dispozici.

"Areva je přesvědčena, že její nabídka na výstavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín je nejvíce konkurenceschopná," píše se dále.

Stejně tak mluvčí ČEZ Ladislav Kříž potvrdil zprávu o oficiální námitce. "Rozhodně nejde o formální záležitost, jakkoliv důvody pro vyřazení byly naprosto zásadního charakteru. Určitě bedlivě vyhodnotíme námitku a zdůvodnění ze strany Arevy," uvedl mluvčí.

Kromě Arevy se o dostavbu elektrárny uchází i americký Westinghouse a česko-ruské Konsorcium MIR.1200. Náklady se odhadují na 200 až 300 miliard korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

7:17 Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

Český film nevzkvétá. Nejsou herci, nejsou režiséři a z filmů nic nevybočuje z průměru. Kdo může za …