František Laudát: Sabotáž je Zeman. Sabotáž pravdomluvnosti a tolerance

05.07.2022 18:21

Někdejší politik za TOP 09, nyní za KAN František Laudát se na svém facebookovém profilu vyjádřil k žádosti prezidenta Miloše Zemana o prověření, zda se v době jeho choroby Senát nedopustil sabotáže.

František Laudát: Sabotáž je Zeman. Sabotáž pravdomluvnosti a tolerance
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

„Zeman použil ministra Pavla Blažka jako kurýra svého přípisu se žádostí o prověření, zda v době jeho choroby se Senát nedopustil sabotáže. O sabotáž se v případě Zemana bez pochyby jednalo. Začala už rozsáhlým spiknutím nadpoloviční částí aktivních voličů, kteří ho v minulých i předminulých volbách dostali na Hrad,“ zmínil Laudát.

„Na toto spiknutí blbosti navázal sám Miloš Zeman velice úspěšně. Zejména v tomto volebním období sem tahal, nebo se paktoval s největšími kreaturami světové politiky, čínským prezidentem počínaje a válečným zločincem Putinem konče. Slabomyslnou část populace oblboval žvásty o stamiliardách čínských investic, nenávistnými výlevy o pražské kavárně rozdělil společnost a své okolí zformoval z podivných individuí. Veřejný prostor zaneřádil zbytečnými spory a svými storkami o neexistujících výrocích novináře Peroutky,“ dodal Laudát.

„Málokdo poničil pověst České republiky ve světě po roce '89 tolik, jako tento exces české politiky. Jestli bylo něco sabotáží, tak to bylo a ještě je Zemanovo prezidentování. Je sabotáží českých národních zájmů, slušnosti, pravdomluvnosti, tolerance a ohleduplnosti. Tohle ale v jeho přípisu určitě není. Skutečný přípis o Zemanovi začnou psát historici za pár měsíců. Stále doufám, že Zemanův nástupce na jeho politiku a chování nenaváže,“ zakončil Laudát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nagyová padla. Vystrčil ovládl Jihlavu. Podívejte se ale, co mezitím rozjel Kalousek

15:00 Nagyová padla. Vystrčil ovládl Jihlavu. Podívejte se ale, co mezitím rozjel Kalousek

V závěru předvolební kampaně v ostře sledovaném senátním obvodě Jihlava přišla koalice SPOLU s posmě…