Franz: Neřekl jsem, že budu Zemana podporovat. Je to manipulace

25.01.2013 14:56

Vladimír Franz se ohradil proti výrokům a inzerátům Miloše Zemana, jenž umělce prezentuje jako svého podporovatele. Je to lež, tvrdí Franz. Sám totiž vydal pouze diskrétní podporu ve smyslu, že pakliže se měl rozhodnout jako občan, bude volit Zemana. S takovou bude nepřítel národa jen kvůli tomu, že se s jeho vyjádřením manipuluje.

Franz: Neřekl jsem, že budu Zemana podporovat. Je to manipulace
Foto: red
Popisek: Kandidáti na prezidenta Vladimír Franz a Miloš Zeman

„Dovolte mi, abych poděkoval dvěma nestranickým kandidátům, Vladimíru Franzovi a Janu Fischerovi za to, že mi vyjádřili svou podporu ve druhém kole,“ řekl Miloš Zeman v prezidentském finále v České televizi. V dnešním tisku se zase objevil inzerát s heslem Volte Zemana, pod kterým jsou umístěny fotografie vyřazených kandidátů z prvního kola Jana Fischera a Vladimíra Franze.

Jenže žádný inzerát s podporou Zemana umělec neodsouhlasil. „Já jsem panu Zemanovi vyslovil nepřímou podporu, velice diskrétní. Žádné prohlášení jsem nevydal,“ upřesňuje pro Lidovky.cz neúspěšný kandidát na Hrad a dodává, že nechce, aby se z osobního rozhodnutí dělala inzertní kampaň.

Nepřítel národa kvůli manipulaci

Na otázku, zdali umělec tedy nesouhlasí s tím, jak ho prezidentský kandidát z Vysočiny využil v kampani, odpověděl: „Absolutně ne! Budu nepřítel národa jen kvůli tomu, že se s mým vyjádřením manipuluje.“ Jak Franz tvrdí, ani svým voličům nikoho nedoporučil.

Franz přitom prohlásil, že má jako občan na výběr mezi prasečí a ptačí chřipkou. A vybral si tedy chřipku prasečí. „Do obálky vhodím lístek se jménem Miloše Zemana, ale je to čistě mé soukromé rozhodnutí, po kterém by nemuselo nikomu nic být,“ řekl pro Lidovky.cz Franz.

Umělec sice přiznává, že s oběma kandidáty hovořil, jenže vůbec neřekl, že bude nějakého podporovat. Proto má v úmyslu se Zemanově štábu patřičně ozvat. „Jsem vedle pana Fischera, kterého si naprosto nevážím a proti kterému jsem bojoval, takže se samozřejmě ozvu. Z mého osobního rozhodnutí se stala součást kampaně,“ dodává v rozhovoru pro Lidovky.cz. 

Několik členů iniciativy Vladimír Franz prezidentem dokonce v prohlášení, které má ČTK k dispozici, sdělilo, že s nepřímou podporou svého favorita Zemanovi nesouhlasí a vhodnějším kandidátem je podle nich Schwarzenberg. Nepřímá podpora Zemanovi je podle bývalých podporovatelů Franze "v rozporu s ideovou náplní celé půlroční kampaně, která kladla důraz na humanitu a zdůrazňování významu občanské společnosti v řízení státu".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…