Epidemie koronaviru přidala do českého slovníku anglické slovo lockdown. Právě tak je nazýváno uzavření provozoven, omezení sociálního vyžití a jiná omezení, která vláda zavedla jako obranu před stále narůstajícím počtem mrtvých.
Ale opravdu funguje? Na to, zda jsou lockdowny dobrým řešením, vrhá stín editor Misesova institutu Ryan McMaken. Opírá se o názor doktora Gilberta Berdina, dle kterého lockdown pouze smrt odsouvá, ale je dlouhodobě neudržitelný. Dodává, že kvůli tomu lockdown nedoporučuje ani Světová zdravotnická organizace, pouze jako krátkodobé opatření. Lockdown má totiž řadu vedlejších nežádoucích účinků. Podle švédské zkušenosti prý nakonec většina států bude mít podobnou statistiku úmrtí na milion obyvatel, ať už bude mít lockdown nebo ne.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas