Funkci šéfa Asociace krajů ČR obhájil Hašek, byl jediným kandidátem

30. 4. 2014 11:38

Předsedou Asociace krajů ČR se dnes stal na další dva roky dosavadní šéf asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Byl jediným kandidátem. Místopředsedy asociace rada zvolila hejtmany Jiřího Běhounka (za ČSSD) z Vysočiny, Miroslava Nováka (ČSSD) z Moravskoslezského kraje, Jiřího Zimolu (ČSSD) z Jihočeského kraje, Martina Půtu (STAN) z Libereckého kraje a zlínského hejtmana Stanislava Mišáka (ČSSD). Také oni mají dvouletý mandát.

Funkci šéfa Asociace krajů ČR obhájil Hašek, byl jediným kandidátem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda AKČR Michal Hašek
reklama

Odpoledne čeká hejtmany na Pražském hradě setkání s prezidentem Milošem Zemanem, hovořit budou o spolupráci krajů se současnou vládou.

Hašek se minulý týden vzdal poslaneckého mandátu a zůstane hejtmanem. Naplnil tak předvolební slib ČSSD, že její členové nebudou kumulovat funkce. Hašek je dlouholetým stranickým rivalem současného předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, kterého se neúspěšně pokusil sesadit po říjnových předčasných sněmovních volbách.

Hašek také v minulých dnech oznámil, že příští rok na sjezdu strany neplánuje kandidovat do nejvyšších funkcí ve vedení sociální demokracie.

Znovuzvolení do čela Asociace krajů ČR Haškovi podle stanov ČSSD automaticky přineslo poradní hlas v politickém grémiu strany. Toto právo patří nejvýše postavenému členu ČSSD v Asociaci krajů ČR. Jako jihomoravský hejtman má navíc automaticky poradní hlas v předsednictvu strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…