GIBS řeší únik odposlechů Janouška. Podezřelí jsou tři obhájci, tvrdí noviny

26.04.2014 7:20

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje úniky přepisů odposlechů kmotra Romana Janouška do médií. Záznamy jsou z jeho kanceláře v pražské Galerii Myšák. Právu to řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle zjištění novin podezření údajně padá nejvíce na některého z advokátů zastupujících obviněné v této kauze.

GIBS řeší únik odposlechů Janouška. Podezřelí jsou tři obhájci, tvrdí noviny
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek
reklama

Pokud je za únikem informací hovorů z konce roku 2012 a loňského jara některý z policistů, bude mít jistě problém. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) totiž podotkl, že pokud médiím odposlechy předal opravdu někdo od policie, okamžitě jej čeká vyhazov.

Podle Práva ale podezření padá na některého z advokátů zastupujících obviněné v této kauze, která má hned několik větví. Noviny píšou, že informace z kauzy Nagyová začaly prosakovat do médií ve chvíli, kdy žalobci dali obhájcům možnost nahlížet do spisu. A tři z nich využili možnosti okopírovat si ho celý. K prověření, kdo přepisy dostal do médií, vyzvali první olomoučtí žalobci a včera i ministr vnitra.  

Tento týden se přepisy odposlechů objevily v Lidových novinách, od kterých zprávy převzala jiná média.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…