GIBS řeší únik odposlechů Janouška. Podezřelí jsou tři obhájci, tvrdí noviny

26.04.2014 7:20 | Zprávy

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje úniky přepisů odposlechů kmotra Romana Janouška do médií. Záznamy jsou z jeho kanceláře v pražské Galerii Myšák. Právu to řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle zjištění novin podezření údajně padá nejvíce na některého z advokátů zastupujících obviněné v této kauze.

GIBS řeší únik odposlechů Janouška. Podezřelí jsou tři obhájci, tvrdí noviny
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek

Pokud je za únikem informací hovorů z konce roku 2012 a loňského jara některý z policistů, bude mít jistě problém. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) totiž podotkl, že pokud médiím odposlechy předal opravdu někdo od policie, okamžitě jej čeká vyhazov.

Podle Práva ale podezření padá na některého z advokátů zastupujících obviněné v této kauze, která má hned několik větví. Noviny píšou, že informace z kauzy Nagyová začaly prosakovat do médií ve chvíli, kdy žalobci dali obhájcům možnost nahlížet do spisu. A tři z nich využili možnosti okopírovat si ho celý. K prověření, kdo přepisy dostal do médií, vyzvali první olomoučtí žalobci a včera i ministr vnitra.  

Tento týden se přepisy odposlechů objevily v Lidových novinách, od kterých zprávy převzala jiná média.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …