Gazdík vystoupil na Frekvenci 1 a spustil kanonádu: Herman mluvil pravdu, Zeman ne. Staromák nebyla Horáčkova show. A Ovčáček...

13.11.2016 17:58

Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl současný předseda hnutí STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

Gazdík vystoupil na Frekvenci 1 a spustil kanonádu: Herman mluvil pravdu, Zeman ne. Staromák nebyla Horáčkova show. A Ovčáček...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„Bylo to moc dobře. Ta účast a ta atmosféra, která tam byla, byla naprosto neuvěřitelná. Může se to tu změnit, ale musí se to změnit odspodu,“ vyjádřil se k 28. říjnu 2016 na Staroměstském náměstí Gazdík. On sám byl iniciátorem akce. Podle jeho slov se mu nelíbily některé vulgární a sprosté věci, které zazněly na transparentech.

„Šou pana Horáčka to rozhodně nebyla. Pan Horáček je profesionál,“ zmínil, že rozhodně nešlo o předvolební kampaň textaře a producenta Michala Horáčka. Celá akce podle jeho názoru dopadla tam, kam měla. „Samotná změna se však koná ve volbách, nikoliv na náměstích,“ dodal.

Gazdík následně zaútočil na mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka, který podle jeho názoru za poslední dobu několikrát lhal. „To by si z mého pohledu neměl mluvčí prezidenta vůbec dovolit. A mohl bych zmínit další příklady, kdy úředníci této kanceláře tropí ostudu této zemi,“ zmínil.

Velmi se pak také rozlítil nad tím, že se o státních vyznamenáních rozhoduje na základě politické příslušnosti jeho příbuzných. Ve svých slovech se postavil za Daniela Hermana (KDU-ČSL), kdy podle jeho slov rozhodně mluví pravdu v otázce slov na slovenském velvyslanectví, které vůči němu měl vyslovit prezident Miloš Zeman. Strýc Hermana Jiří Brady neměl dostat vyznamenání z toho důvodu, že se Herman sejde s dalajlámou. Všechny spory jsou podle něj sporem o moc a o peníze.

„Byl bych rád, abychom byli svrchovaný stát. Což úplně nejsme, když čtyři ústavní činitelé zde podepisují vazalské prohlášení. Chtěl bych, abychom byli nehrbící se zemí,“ řekl Brady.

Gazdík se také vyjádřil k prezidentu Zemanovi. „Bohužel některými svými kroky zemi rozděluje. Já si Miloše Zemana velmi lidsky vážím a nerozumím tomu, proč některé kroky dělá, jak dělá,“ dodal.

Hnutí v současné době hledá nového partnera. „Nejsem žádný gubernátor STAN. Ti lidé to musejí vstřebat. A my si jako Starostové uvědomujeme, že slovo úspěch znamená odpovědnost,“ uvedl. Stát se podle něj má řídit jako dobře vedená obec, nikoliv jako firma.

„Situace se může změnit. Je to na vás. Vytvářejme si pozitivní vazby,“ vyjádřil závěrem Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…