Generál Pavel staví armádu. Bude za něj bojovat Petr Kolář, ale i velmi bohatý podnikatel

15.07.2020 15:36

Armádní generál Petr Pavel sestavil expertní tým a chystá turné po České republice, na kterém chce s lidmi diskutovat o koronaviru a opatřeních proti němu. Diskuse budou vedeny se zdravotníky, zástupci soukromého sektoru i lokálními politiky. „Cílem je prezentovat vládě i veřejnosti souhrnnou zprávu s doporučeními,“ prohlásil Pavel. Pavlovu aktivitu v mžiku zhodnotil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. „Začala prezidentská kampaň,“ má jasno.

Generál Pavel staví armádu. Bude za něj bojovat Petr Kolář, ale i velmi bohatý podnikatel
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

V expertním týmu má generál Pavel například podnikatele a filantropa Martina Hausenblase či bývalého europoslance za KDU-ČSL a dříve i hejtmana Olomouckého kraje Jana Březinu. V týmu je dále jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nebo bývalý velvyslanec v USA, Rusku, Švédsku a Irsku Petr Kolář.

Anketa

Jakeš zemřel. Měli by být funcionáři KSČ Štrougal a Vajnar souzeni za úmrtí na státní hranici?

12%
88%
hlasovalo: 9047 lidí

„Jako země, jako národ jsme si s koronavirovou krizí zatím poradili velmi dobře. Naším cílem není pouze kritizovat a poukazovat na viníky, ale aby naše reakce na krizi příští byla lepší než současná,“ uvedl k iniciativě Pavel podle serveru Idnes.cz. „S takto průřezovou iniciativou nepřišel nikdo jiný. Nechci z toho vytloukat žádný kapitál,“ dodal Pavel s tím, že se nejedná o začátek kampaně na příští prezidentské volby.

Jako jeden z nedostatků vnímá generál Pavel nedostatečné využití českého průmyslu při zvládání krize. „Ne úplně byly využity kapacity našeho domácího průmyslu,“ prohlásil. Pavel již v době vrcholné koronavirové krize založil iniciativu Spolu silnější, která pomohla vybrat asi 1,4 milionu a podpořila desítky dobrovolnických projektů.

Podle Romana Šmuclera je ale zřejmé, že Pavel tímto turné po krajích začíná svou prezidentskou kampaň. „Začala prezidentská kampaň. Nešlo by to už v roce 2020 bez kariérních komunistů? P.S. Nemohl by být někdo jako paní Drábová?“ reagoval Šmucler a v nastalé diskusi vysvětloval, proč mu generál Pavel jako kandidát na prezidenta vadí. 

„Je spousta lidí, co ke komunistům kariérně nevlezli. Pavel vlezl všude. Byl vojákem komunistů, teď na Rusko hází špínu. Co si vlastně myslí? Co si myslí MZ je jasné. Nemusíte ho mít rádi, já ho nevolil, ale je to osobnost,“ napsal Šmucler s tím, že současný prezident Miloš Zeman je oproti Pavlovi osobnost s pevně danými názory. 

„Nejde o KSČ, ale že vlastně nemá názor. Zeman byl v KSČ a zůstal levičák. Respektuji ho. Generál Pavel proplul od Husáka všemi vývoji země. Já generála nepotřebuji, nejsme v Jižní Americe,“ zopakoval Šmucler v debatě, že nejvíce mu na Pavlovi vadí, že podle něj není znám jeho přesný politický názor. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…