Generál Pavel ulovil herečku. Slavnou. A nejen ji, hvězdná pěchota zde

20.07.2021 15:12

Generál Pavel dal dohromady 10 klíčových oblastí, na které se podle něj musí politici zaměřit, abychom se lépe připravili na krize. V uplynulém roce mluvil s desítkami expertů, politiků, odborníků na krizové řízení a ptal se i veřejnosti – například zmiňuje chirurga Tomáše Šebka či prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzu. Teď chce, aby se zlepšení systému reakce na krize dostalo i do programového prohlášení příští vlády. Na Instagramu se pak snímkem s ním pochlubila jedna z českých hereček.

Generál Pavel ulovil herečku. Slavnou. A nejen ji, hvězdná pěchota zde
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Koronavirová krize podle generála Pavla jasně ukázala, jak málo jsme připraveni. „Připadá mi téměř trestuhodné, že v této zemi zatím nebyla na úrovni institucí a vlády žádná skutečná snaha se z toho poučit. Boj s poslední krizí provázel chaos, nesrozumitelnost, zbytečné utrácení, soudní spory o platnost opatření. Nakonec jsme to až doteď nějak zvládli, ale za cenu velikých ztrát, obrovských nákladů a jen díky mimořádnému nasazení lidí,“ řekl generál Pavel.

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12535 lidí

Jeho desatero, kterému říká Systém protikrizové ochrany, vychází z analýzy a vyhodnocení průběhu poslední krize a nabízí změny, které posílí systém na úkor chaosu a improvizace. A to v každé krizi, nejen pandemické. Obsahuje doporučení, co zlepšit v oblasti mapování hrozeb, scénářů, jak na krize reagovat, jak zlepšit koordinaci mezi úřady, komunikaci nebo třeba plánování zásob.

Teď chce o těchto 10 bodech mluvit s politiky a zasadit se o to, aby nutnost revize krizového řízení vzali vážně.

„Předvolební kampaň ještě více rozhádá společnost a zhorší společenskou krizi v Česku. Pokud se do toho na podzim přidá i další vlna koronavirová krize, máme problém. Politici napříč stranami by se proto mohli shodnout alespoň na jedné věci – do svých volebních programů zapracují Systém protikrizové ochrany – plán na lepší zvládání krizí vytvořený experty, a zavážou se, že se při řízení krizí budou maximálně spoléhat na odborníky,“ řekl generál Pavel a přinesl seznam jmen, se kterými své kroky konzultoval. 

Je mezi nimi předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr, dále vedoucí Mezioborové skupiny pro epidemické situace a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, děkan Lékařské fakultury Ostravské univerzity Rastislav Maďar, předseda představenstva a generální ředitel Krajské nemocnice Liberec, chirurg Tomáš Šebek, výkonný ředitel Asociace komunikačních agentur, zástupce ředitele bezpečnostního odboru na MZV Miroslav Kosek, bezpečnostní analytik Daniel Koštoval a holistický systémový architekt Optiware Net Petr Balej. 

Na svém instagramovém profilu se pak snímkem s Petrem Pavlem pochlubila herečka Tereza Brodská.

 
 
„Velmi ráda jsem přijala pozvání k rozhovoru od Petra Pavla do dalšího dílu jeho Polní kuchyně!!! Už léta si ho velmi vážím. Děkuji za příjemné a přínosné povídání!“ napsala ke snímku Brodská.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…