Grebeníček rozzlobil politické vězně

8. 2. 2013 15:02

Poslanec KSČM Miroslav Grebeníček svými výroky o Janu Palachovi velice rozzlobil také Konfederaci politických vězňů. Její místopředseda František Šedivý Grebeníčkova slova ostře odsoudil v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Grebeníček rozzlobil politické vězně
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM
reklama

Jednoznačné stanovisko Konfederace se podle Šedivého tvrdé odmítnutí. „Grebeníček se vyjadřuje v duchu staré komunistické strany. Vyjadřuje se tak, jak se vyjadřovali komunisté v 50. letech,” dodal.

Komunisté podle Šedivého získali v dnešní době menší místo na výsluní a dopomohli ke zvolení prezidenta Miloše Zemana. „To ale ještě neznamená, že budou vládnout. Myslím, že si příliš malujeme čerta na zeď. Protože jejich voličů pořád zůstává maximálně 7 procent,” říká Šedivý.

Konfederace vydala také odsuzující prohlášení. V něm Grebeníčkovu snahu zpochybnit Palachův čin označuje za účelovou. „Jeho čin byl obětí, která měla vyburcovat národ z letargie, do které po zmařených nadějích jara 1968 upadl a vyjádřit nesmiřitelný postoj k sovětské okupaci,” vzkazují političtí vězni.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…