Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

24.09.2019 8:01 | Zprávy
autor: kas

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se slovy nacistických pohlavárů. Projev není po chuti dokonce ani některým zastáncům švédské aktivistky. „Loutkové divadlo OSN dnes navštívil obzvlášť vypečenej maňásek,“ zaznělo. Z Grety podle některých čiší nenávist a hrozba těm, co nesouhlasí. „Prosím, dřív než napíšete jakýkoliv slovo, vzpomeňte si, že je Gretě teprve 16 a že se ta vaše diagnostika může lehce proměnit v šikanu,“ apeluje na komentátory Eman Ghalebová z Teplic. A marketér Jaroš se ptá: „Co si myslíte, že by o Gretě řekl třeba Zeman nebo mladý Klaus? A chcete být v jednom táboře s těmito pány?“

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová

Projev Grety Thunbergové na klimatickém summitu OSN dokázal bez debat jedno: připoutat pozornost. Mladá aktivistka se při projevu rozohnila: „Vy se obracíte na nás, mladé? Jak se opovažujete?! Vy jste uloupili mé dětství svými prázdnými slovy. Já patřím mezi ty šťastné, jiní lidé umírají. Vymírají ekosystémy, jsme na počátku velkého vyhlazení. A vy o tom nechcete mluvit. Vykládáte jen pohádky o ekonomickém růstu.“

„Po více než třicet let vědci říkají zcela jasně, jak na to. Jak jste jen mohli stále nenajít řešení?“ ptala se. „Říkáte, že nám nasloucháte a že chápete, jak je to naléhavé. Jsem smutná, jsem rozzlobená a nevěřím tomu. Protože jestli skutečně chápete situaci, a přesto s tím nic neděláte, tak jste zlí lidé,“ vyvodila Greta Thunbergová své neochvějné závěry.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…