Haas k Jandovi: Ví něco, co my nevíme? Nebo je to jen prázdné tlachání?

01.12.2017 20:30

Politolog Tomáš Haas se na svém facebookovém profilu zamyslel nad slovy Jakuba Jandy, zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty. Ten hovoří o novém předsedovi bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Radku Kotenovi (SPD).

Haas k Jandovi: Ví něco, co my nevíme? Nebo je to jen prázdné tlachání?
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas

„Hlavní hrozbou ale není, že by měl (poslanec Radek Koten, předseda bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny) přístup k zásadně citlivým dokumentům bezpečnostních institucí. Většina z nich je (prozatím) vedena rozumnými vlastenci, kteří nemají tvrdě stanovenou zákonnou povinnost zákonodárcům poskytovat utajované a jiné výrazně citlivé informace. Formálně by sice měli, ale reálně nemusí, pokud mají dobré důvody obávat se o bezpečnost státu, která je jejich hlavním úkolem. Podobně jako zpravodajci už několik let nedodávají skutečně citlivé informace do kanceláře ruské loutky, pardon – prezidenta republiky,“ cituje Jandu Haas a dodává: „Řekněte mi prosím, někdo, že to není pravda.“

„Co nám to ten Janda říká? Že zpravodajci se neřídí zákony, ale sami rozhodují, kdo má k jejich informacím přístup? Že ani nejvyšší velitel nedostane informace o skutečném stavu národní bezpečnosti, protože se nějaký plukovník ve zpravodajské centrále rozhodl, že mu je, navzdory Ústavě, nedá?“ ptá se následně Haas.

„Že poslanci, ústavní činitelé k tomu zvolení, nemají právo na informace zpravodajských služeb a ozbrojených sil, které mají podle Ústavy a zákonů této země kontrolovat?“ dodává další otázku s tím, zda Janda ví něco, co my nevíme.

„Nebo je to opět jen prázdné tlachání ‚experta“, který už dnes chce řídit naše bezpečnostní služby, naši cenzuru, evropskou bezpečnost a chce radit i Američanům? Nebo jsme na cestě k diktatuře ještě dále, než si mysleli ti největší pesimisté mezi námi?“ poznamenal Haas závěrem.

Celý příspěvek Tomáše Haase:

Řekněte mi prosím někdo, že to není pravda.

Jakub Janda: „Hlavní hrozbou ale není, že by měl (poslanec Radek Koten, předseda Bezpečnostního výboru sněmovny) přístup k zásadně citlivým dokumentům bezpečnostních institucí. Většina z nich je (prozatím) vedena rozumnými vlastenci, kteří nemají tvrdě stanovenou zákonnou povinnost zákonodárcům poskytovat utajované a jiné výrazně citlivé informace. Formálně by sice měli, ale reálně nemusí, pokud mají dobré důvody obávat se o bezpečnost státu, která je jejich hlavním úkolem. Podobně jako zpravodajci už několik let nedodávají skutečně citlivé informace do kanceláře ruské loutky, pardon – prezidenta republiky.“

Co nám to ten Janda říká? Že zpravodajci se neřídí zákony, ale sami rozhodují, kdo má k jejich informacím přístup?
Že ani nejvyšší velitel nedostane informace o skutečném stavu národní bezpečnosti, protože se nějaký plukovník ve zpravodajské centrále rozhodl, že mu je, navzdory ústavě, nedá?
Že poslanci, ústavní činitelé k tomu zvolení, nemají právo na informace zpravodajských služeb a ozbrojených sil, které mají podle ústavy a zákonů této země kontrolovat?

Ví Janda něco co my nevíme?
Nebo je to opět jen prázdné tlachání „experta“, který už dnes chce řídit naše bezpečnostní služby, naši cenzuru, evropskou bezpečnost a chce radit i Američanům?

Nebo jsme na cestě k diktatuře ještě dále, než si mysleli ti největší pesimisté mezi námi?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…