Hájkův web: Všichni se bojí komunistů, ale hrozbou zatím je něco jiného

4. 9. 2013 10:20

Publicista Ladislav Zemánek píše ve svém článku pro server Protiproud bývalého vicekancléře Petra Hájka o tom, že komunistů se bát nemusíme, únor 1948 se prý určitě opakovat nebude a boj proti prezidentu Zemanovi je směšný. Nebezpečí spatřuje jinde.

Hájkův web: Všichni se bojí komunistů, ale hrozbou zatím je něco jiného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo
reklama

Stále více se hovoří o tom, že komunisté jsou blíže a blíže moci a že spolu s plány prezidenta Miloše Zemana hrozí přechod k autoritativnímu režimu. Autor příspěvku je v tomto ohledu zcela klidný. KSČM podle něj v tuto chvíli nepředstavuje žádné větší riziko.

Šéfem strany je Vojtěch Filip, který spolu s Jiřím Dolejšem zastává umírněné - vedoucí - křídlo komunistů i stranický tisk Haló noviny. Označovat ho za stalinistický je podle Zemánka úsměvné. A reformistické KSČM se prý můžeme obávat zhruba stejně jako ČSSD. Navíc je zřejmé, že se "filipovci" své moci nehodlají vzdát.

Celý článek ZDE

Komunistů se bát nemusíme

Antikomunismus se podle Zemánka vyčerpal, a o to smutnější je, že se někdy stává jediným programem pravice, což je žalostně málo. "Antikomunismus má být integrální součástí mnohem širšího světonázoru, přirozeným postojem, který vyplývá z hlubokého, niterného přesvědčení. Nesmí přerůst v iracionální nenávist, nesmí se stát dogmatem, jež člověka zaslepí," píše autor.

Komunismus prý dnes zkrátka není tou největší hrozbou. "Komunisté – i ti čeští – jsou na vedlejší koleji. Pokrok a revoluce se vydaly trochu jinou cestou. Zvrhlý projekt Evropské unie (v širším měřítku pak tzv. nového světového řádu, NWO) je tím, s čím bychom měli bojovat v prvé řadě," tvrdí Zemánek. Bruselu se podle publicisty snaží rozkládat demokratický politický systém a také záruku nezávislosti - rodinu. Pokud se to podaří, bude stát moci lidi mnohem snáze ovládnout. A toho bychom se měli obávat namísto toho, že nastane další únor 48.

Zeman není hrozba

Irelevantní je prý i to, že návratu komunistů nahrává i prezident Miloš Zeman. "Zeman je totiž 'starý dobrý' levičák, jemuž je úchylná agenda moderní evropské levice cizí. Na rozdíl od havlistů, kterých ani v ČSSD není málo, si uvědomuje důležitost klasické politiky," oceňuje autor textu. "Boj za demokracii proti hnusnému putinovskému uzurpátoru Zemanovi je nejen v podání TOP 09 vskutku směšný. Křičí, aby sami nebyli odhaleni. A tak bychom především měli umět rozeznat skutečné nebezpečí. Jím ani KSČM, ani Zeman v současnosti není. Nebezpečí číhá jinde," uzavírá Zemánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …