Hájkův web naplno: Západ manipuluje médii, ale Rusko to ustojí

07.11.2014 16:47

Josef Votípka se na webu Protiproud Petra Hájka rozepsal o tom, jak údajně funguje západní propaganda. Novináři jsou prý instruováni, jak mají informovat o krizi na Ukrajině a Rusku, ale čas od času se stane, že se proti těmto instrukcím některý žurnalista vzbouří a podá jiné informace. Lidé se pak nestačí divit. Ve své úvaze ale dospívá k tomu, že Rusko tento tlak ustojí.

Hájkův web naplno: Západ manipuluje médii, ale Rusko to ustojí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Rusku se vlajka USA moc velké úctě netěší

Někteří novináři a komentátoři kritizují prezidenta Putina a současné Rusko, protože mají neblahé zkušenosti se Sovětským svazem z roku 1968. Zaměňují Ruskou federaci a SSSR, přestože to není totéž, a ať Rusové udělají, co udělají, nebudou na ně pohlížet přívětivě. Jiní novináři jsou pozváni západními velmocemi např. prostřednictvím neziskových organizací, pročež jim je následně vysvětleno, jak mají informovat. „Správný kurz“ pak udávají i ve svých domovských zemích, za vyšší platy či lepší postavení. Občas se ale stane, že se někdo vzepře.

„Jedním z uvolněných článků složitého propagandistického řetězce je i Udo Ulfkotte. Tento německý novinář na pokyn `velmoci` záměrně šířil lži, které měly za cíl vytvořit žádoucí obraz veřejného mínění, odlišný od reality. Jde o standardní nástroj zahraniční politiky `velmoci`. Lhát vždy, za každou cenu, a když hrozí provalení lží, nazvat to konspirační teorií nebo znegovat,“ píše autor.  

Vůbec nevíte, co je to svoboda

Velmoci nemají problémy zastírat realitu, aby dosáhly vyšších zisků, tedy alespoň podle Votípky. Dochází k vyvolávání nenávisti a rozpoutávání revolucí tam, kde se to hodí. Mediálně zmanipulovaní občané mohou sice mít pocit, že žijí ve svobodné zemi, ale ve skutečnosti svobodu nikdy nepoznali.

„Výsledkem manipulativního nastolování mediálních agend a `pravd` pak je, že veřejným souložím, strkání zachlazených kuřat do vaginy a řezání pravoslavných křížů se v prozápadních demokraciích dostává `veřejné ocenění za kreativní disent`, a ti, kteří chtějí propagaci a šíření nechutných vulgarismů zabránit, jsou nařknuti z nedemokratických totalitních praktik,“ pokračuje autor.

Celý text si můžete přečíst ZDE.

Ve světě ale existuje výjimka - ruský prezident Vladimir Putin se do těchto „špinavých her“ nenechal zatáhnout a podle Votípky tlak vůči sobě i své zemi ustojí. Prezidentovi Ruské federace přitom jde o jednání. Kdo chce, může si z mnoha zdrojů pohledem do historie zjistit, že zatímco Putin říká: `Pojďme jednat`, Západ uvaluje sankce a podporuje válečné akce. „Jen slepí a hlupáci to nevidí, jen hluší a morálně pokřivení to neslyší. Čím větší lump, tím větší strach z Ruska,“ podotýká Votípka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…