Hamáček: Učitelé dostanou deset respirátorů

01.10.2020 12:25

Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu předstoupil po jednání tohoto orgánu před novináře a prozradil, o čem všem krizový štáb jednal. Zmínil, že policisté pomohou hygienikům, zmínil pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), přípravu záložních nemocničních lůžek pro pacienty v Praze i krajské volby.

Hamáček: Učitelé dostanou deset respirátorů
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Hamáček potvrdil, že počet nově nakažených osob vystoupal za středu opět ke 3 tisícům a konstatoval, že to sice není úplně nejlepší zpráva, ale stále to prý ukazuje, že se Česku daří vyhnout exponenciálnímu růstu.

I kvůli těmto číslům probíhají jednání s vedením Prahy o vyčlenění záložních lůžek.

„V té první fázi jednáme s primátorem Hřibem o vyčlenění tisíce záložních lůžek,“ prozradil Hamáček před kamerami ČT s tím, že nejde o lůžka pro osoby v těžkém stavu, ale pro seniory, kteří nejsou v ohrožení života, ale ve svém zdravotním stavu se nemohou vracet např. do domovů pro seniory.

Prozatím se záložní lůžka chystají v Praze, ale bude-li třeba, naskočí se prý na totožný model i v jiných krajích.

Prozradil, že s pražským pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem je krizový štáb v úzkém kontatku a předávají si normálně informace.

Poté znovu vysvětloval, proč vláda přikročila k vyhlášení nouzového stavu. Zdůraznil, že bez opatření, která se chystají od pondělí 5. října, není možné vyhlašovat plošná opatření, která omezují účast na některých akcích a tak podobně. V tomto smyslu se už v minulosti vyjádřil městský soud v Praze. Vláda tento verdikt respektuje, takže nezbývalo, než přikročit k vyhlášení nouzového stavu.

Vláda plánuje distribuci ochranných prostředků do resortu školství. To finální rozhodnutí by mělo padnout v pondělí. Všichni pracovníci - jak pedagogičtí tak nepedagogičtí by měli dostat deset kusů respirátorů. Ochranné pomůcky budou distribuovány přes kraje, stejně jako na jaře.

Pár slov pronesl i na konto krajských a senátních voleb. Z auta mají možnost hlasovat i lidé v karanténě a podle Hamáčka vše probíhá standardně.

Z úst ministra vnitra také zaznělo, že na 250 policistů pomůže hygienikům s trasováním kontaktů nakažených osob. Policisté budou v trasování proškoleni a budou zapojeni tam, kde si to vyžádají hygienici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…