Hamáček: Většina lidí na internetu je proti přijetí sirotků. Ale ČSSD se tomu nesmí podvolit

25.09.2018 14:45 | Zprávy

Předseda ČSSD Jan Hamáček hodnotí koaliční spolupráci s Andrejem Babišem (ANO) kladně. Zatím nenarazili na problém. Myslí si to i navzdory kauze s 50 syrskými válečnými sirotky, které Babiš dlouho odmítal přijmout, zatímco Hamáček v pomoci 50 sirotkům nevidí problém. Problém této kauzy podle něj spočívá v něčem jiném...

Hamáček: Většina lidí na internetu je proti přijetí sirotků. Ale ČSSD se tomu nesmí podvolit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády, ministr vnitra, pověřen řízením ministerstva zahraničních věcí

„Problém této konkrétní kauzy je v tom, že neexistuje žádný konkrétní projekt, který by takovou relokaci nebo pomoc umožnil. Paní europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) to evidentně nemá promyšleno. Pokud se objeví konkrétní projekt, tak jsme připraveni o něm jednat a určitě bychom našli způsob, jak pomoci,“ začal Hamáček rozhovor pro server Aktuálně.cz s tím, že není na Ministerstvu vnitra, aby organizovalo nějaký takový projekt. Jsou tu jiné organizace, které mají přehled o dění v Sýrii nebo v okolních zemích, kde se syrští sirotci nacházejí.

„Ale znovu říkám, pokud někdo přijde s projektem, který bude realizovatelný, jsem připravený mu maximálně vyjít vstříc a pomoci ho zrealizovat. Ale nemůžu sám o své vůli vyrazit do Jordánska nebo Libanonu a začít tam hledat vhodné adepty pro program, o kterém mluví paní Šojdrová. To opravdu musí dělat někdo, kdo zná situaci přímo tam, ať už je to ambasáda nebo nějaká nevládní organizace, nikoliv české Ministerstvo vnitra,“ pokračoval.

Ministr vnitra a ministr zahraničí v jedné osobě Jan Hamáček se k pomoci sirotkům staví vstřícně i navzdory tomu, že na sociálních sítích spíše převládají názory, že sirotkům pomáhat nemáme. Sociální demokracie podle Hamáčka stojí na určitých hodnotách a nehodlá je opouštět jen proto, že by se to mohlo líbit určité skupině lidí. Zvlášť ne, když jde o lidi, kteří se nezdráhají druhým vyhrožovat smrtí, i když jen po internetu. I Hamáček podobné výhružky obdržel a odmítá jim ustupovat.

„Většina přispěvatelů je proti pomoci, ale sociální demokracie je strana, která stojí na nějakých principech solidarity a nemůže ty principy opustit,“ uvedl doslova Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…