Hamáček s policejním prezidentem kontrolovali z vrtulníku, zda se turisté neshromážďují u památek. Byli spokojeni

04.04.2020 21:27

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v sobotu odpoledne společně s policejním prezidentem Janem Švejdarem z policejního vrtulníku kontrolovali, zda se na oblíbených turistických místech neshromažďují lidé. Proletěli se například nad hradem Křivoklát či nad lomy Malá a Velká Amerika. „Nezaznamenali jsme žádný zásadní problém,“ napsal ve zprávě Hamáček serveru iRozhlas.cz.

Hamáček s policejním prezidentem kontrolovali z vrtulníku, zda se turisté neshromážďují u památek. Byli spokojeni
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)
reklama

Šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček se v sobotu odpoledne zúčastnil schůzky prezidenta Miloše Zemana s jeho poradním týmem. Po jejím skončení následovala kontrola o dodržování nařízení o omezení pohybu. Jan Hamáček s policejním prezidentem Janem Švejdarem obkroužili policejním vrtulníkem nad hradem Křivoklátem, nad turisticky hojně navštěvovanou obcí Svatý Jan pod Skalou, nad lomy Malá a Velká Amerika. Kontrole se nevyhnul také hrad Karlštejn a centrum Prahy. Aplikace Flightradar24 celou jejich cestu zaznamenala.

Výraznější problém se dle Hamáčka nevyskytl. „Nezaznamenali jsme žádný zásadní problém, žádné velké skupiny obyvatel. I podle hlášení policejních hlídek se situace zlepšila a v drtivé většině lidé nařízení dodržují,“ napsal ministr vnitra serveru iRozhlas.cz. Ministr totiž už v pátek apeloval na lidi, aby dodržovali nařízení a nenavštěvovali oblíbená turistická místa. 

V kontextu tohoto opatření policie také o víkendu kontrolovala dodržování nejvyšší povolené rychlosti a například na Liberecku uzavřela na 30 parkovišť u turistických cílů. 

„Chci poprosit všechny, kteří chtějí jít někam do přírody na vzduch, ať si vybírají nějaká méně frekventovaná místa. Nejezděte do Českého ráje, do Jizerských hor, na Mísečky,“ vyzval také hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpět k té Marii Benešové... Pavel Zeman nechtěl, ale Moravec si nedal pokoj

14:07 Zpět k té Marii Benešové... Pavel Zeman nechtěl, ale Moravec si nedal pokoj

Deset a půl roku je ve funkci nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. V čele soustavy státních zástupc…